Земля

Поблизу ПАР жодного разу за рік не помітили білих акул. Вони попливли звідти, але ніхто не знає чому

Зоозахисна організація Shark Spotters помітила, що в Атлантичному океані поблизу Кейптауна (ПАР) — однієї з найбільш популярних точок проживання білих акул у світі, в 2019 році їх поки не помічали. За словами дослідників, причиною міграції могли стати косатки або діяльність людини.

Shark Spotters, яка щодня відстежує стан міських пляжів і попереджає плавців про наближення акул, не зафіксувала жодного підтвердженого випадку виявлення білої акули в цьому році — навіть у літні місяці, з січня по квітень, коли вони наближаються до берега.

Човни, на яких туристи спостерігають за полюванням акул на тюленів, також не реєстрували випадків їх виявлення. Акули, відмічені спеціальним приймачем, також не подавали сигнали з січня 2017 року. Дослідники впевнені, що акули вирішили масово мігрувати в інші регіони проживання.

 

Shark Spotters відзначають, що вони не спостерігали таке явище протягом останніх 16 років. Науковий керівник благодійної організації Тамлін Енгельбрехт зазначає, що в рік вони реєструють близько двохсот акул, в цьому ж році — жодної.

Одна з можливих причин міграції — акули ховаються від ще більш великих хижаків. Приміром, косатки можуть оточувати акул і сильними ударами хвостів глушити хижаків. Після появи косаток, чисельність акул тут зменшилася вдвічі.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть