Земля

Земля втратила 28 трлн тонн льоду. Це як вся Великобританія з шаром льоду 100 м

Згідно з новим дослідженням, швидкість зникнення льоду на планеті збільшується. Результати також показують, що в період з 1994 по 2017 рік Земля втратила 28 трлн тонн льоду. Це еквівалентно шару льоду товщиною 100 м, що покриває всю Великобританію.

Нові дані про глобальну втрати льоду опубліковані дослідницькою групою, яка першою провела огляд глобальної втрати льоду з використанням супутникових даних. Команда, очолювана Університетом Лідса (University of Leeds), виявила, що швидкість втрати льоду на Землі помітно збільшилася за останні три десятиліття: з 0,8 трлн тонн в рік в 1990-х роках до 1,3 трлн тонн в рік до 2017 року.

Танення льоду в усьому світі піднімає рівень моря, збільшує ризик повеней для прибережних спільнот і загрожує знищити природні місця існування, від яких залежить дика природа.

Висновки дослідницької групи, в яку входять Единбурзький університет, Університетський коледж Лондона і наукові фахівці проєкту Earthwave, опубліковані в журналі Європейського союзу наук про Землю The Cryosphere.

Дослідження, що фінансується Британською радою з досліджень навколишнього середовища, показує, що в цілому за 23 роки дослідження відбулося збільшення швидкості танення льоду на 65%. В основному це відбулося внаслідок різкого зменшення полярних льодовикових щитів Антарктиди й Гренландії.

«Крижані щити зараз йдуть за найгіршим сценаріям потепління клімату, викладеним Міжурядовою групою експертів зі зміни клімату. Підвищення рівня моря в таких масштабах надасть дуже серйозний вплив на прибережні спільноти в цьому столітті », – заявив провідний автор дослідження, доктор Томас Слейтер, науковий співробітник Центру полярних спостережень і моделювання в Лідсі.

Доктор Слейтер додав, що це дослідження було першим у своєму роді, в якому за допомогою супутникових спостережень був вивчений весь зникаючий на Землі лід.

Збільшення втрати льоду було викликано потеплінням атмосфери й океанів.

Дослідження охоплює 215 000 гірських льодовиків, розкиданих по всій планеті, включаючи полярні крижані щити Гренландії та Антарктиди, шельфові льодовики, плаваючі навколо Антарктиди, і дрейфуючий морський лід в Північному Льодовитому та Південному океанах. Трохи більш ніж половина (58%) втрат льоду припали на північну півкулю, а частина, що залишилася (42%) припала на південну півкулю.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button