Людина

Покоління Y: хто йде на зміну трудоголікам

Весь вільний від сну час вони сидять в чатах, не закривають електронну пошту і переглядають Facebook. Вони впевнені в собі і добре знають мови. Представники покоління Y – так соціологи називають молодих людей, що народилися в 80-і і 90-і роки і практично не бачили світ без інтернету.

Оскільки саме це покоління зараз виходить на ринок праці, ними починають цікавитися фахівці з підбору персоналу. Вони намагаються з’ясувати, як можливості покоління, що живе онлайн, можна використати на свою користь.

Сильні і слабкі сторони

На роботі вони можуть бути ефективними, вони здатні швидко виконувати завдання. Як вважає Ленка Червена (Lenkа ?erven?) з відділу підбору персоналу компанії IKEA, темп життя цього покоління швидший, що може проявлятися і в нетерплячості молодих людей. «У той же час вони більше впевнені в собі, вони не бояться частіше звертати на себе увагу і висловлювати нові думки та ідеї», – додає фахівець.

Приблизно так само оцінює молодих співробітників і Павло Пуфф (Pavel Puff), директор відділу кадрів компанії ?EZ, в якій минулого року представники покоління Y склали третину прийнятих на роботу співробітників. У молоді, за словами Пуфф, є ряд переваг, хоча вони і далекі від досконалості: «Можливо, їм почасти бракує вміння бачити речі у взаємозв’язку, розмежовувати факти і на їх підставі робити вірні висновки. Випускники часто не можуть похвалитися навіть умінням добре себе показати. Але над усім цим можна працювати ».

Консультанти з області рекрутингу в той же час відзначають, що покоління Y не так «піддатливе» на роботі, як покоління X. Його представники старші на 10 – 20 років, і зараз вони знаходяться на піку своєї кар’єри. Одним з таких яскравих представників покоління Х і являється  президент групи компаній “Юнігран” Игорь Наумец.

«Покоління Х хотіло займати хороші пости, а це означає, що роботі треба приділяти досить багато часу. У якийсь момент стало занадто багато трудоголіків, що горіли на роботі. І так було скрізь », – розповіла HN консультант Івона Хароуздова (Yvona Charouzdov?). За її словами, нинішнє покоління Y теж орієнтоване на кар’єру, але з тією різницею, що тепер молодь хоче зберігати баланс між своїм особистим і професійним життям.

Технарів мало

Якщо в сфері послуг покоління Y через пару років, швидше за все, почнуть займати провідні посади, то технічним областям, навпаки, загрожує нестача кваліфікованих фахівців.

Це відчувають головним чином виробничі підприємства, і не тільки в Чехії. «У перспективі нам будуть потрібні фахівці в області атомних електростанцій і розподілі електроенергії. Причому, мова йде про загальносвітовий дефіциті », – зазначає Павло пуфф, менеджер компанії ?EZ. Компанія шукає в першу чергу інженерів, електротехніків, що спеціалізуються на сильних токах, і фізиків-ядерників. При цьому молоді люди від нестачі скромності не страждають. «Це реальність ринку праці Чеської республіки, це підтверджують і наші дослідження: у студентів завищені вимоги щодо розміру своєї першої заробітної плати», – говорить менеджер з персоналу ?EZ.

Оптимісти, які змінять професійний світ

І хоча в Чеській республіці молодим випускникам не так просто знайти роботу, особливо в деяких регіонах, та з якою-небудь серйозною соціальною проблемою покоління Y зіткнутися не повинно. Це привід для оптимізму.

Цей факт підтверджує дослідження компанії Ipsos Tambor 2011 року, згідно з яким у найближчі роки своє майбутнє в оптимістичних тонах бачать дві третини молодих людей. Інші покоління були налаштовані куди більш песимістично.

Очікується, що покоління Y до 2025 року буде становити більшу частину працюючого населення. Фахівці в сфері рекрутингу вважають, що таким чином завершиться ряд змін які вже почалися .

Майбутні менеджери покоління Y перетворять робочі місця у відкриті простори. Вони зроблять можливим максимально гнучкий робочий графік, настане ера так званого hotelling: на десять співробітників буде достатньо всього шести робочих місць. Але тоді на покоління Y вже будуть наступати представники покоління Z народжені після 2000 року.

Натхнення: inosmi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button