Земля

Складена найдетальніша карта магнітного поля Землі

У Землі є два магнітних поля, і обидва своїм походженням зобов’язані руху заряджених частинок в рідині. Перше, сильне, те, за яким орієнтуються птахи і наші смартфони, створюється, коли потоки заряджених частинок, що рухаються в гарячій мантії планети; друге народжується в океані.

На щорічній конференції Європейського союзу наук про Землю у Відні геофізики з Європейського космічного агентства представили найдетальнішу на сьогоднішній день карту «другого» магнітного поля Землі, складену на основі багаторічних спостережень за допомогою супутників сузір’я SWARM.

Основне магнітне поле нашої планети, що захищає нас від космічної радіації, — створюється рухом заряджених частинок у рідкої мантії Землі. Друге, набагато більш слабке, існує із-за руху заряджених частинок — іонів — у гідросфері.

На висоті польоту супутників індукція другого поля становить близько 2-2,5 нанотесла, що в 20 тисяч разів менше, ніж індукція основного магнітного поля. Основні джерела цього магнітного поля — великі океанські течії, припливи і відливи.

Составлена самая подробная карта второго магнитного поля Земли

Супутникова місія Swarm почала роботу в 2013 році. Вона складається з трьох однакових супутників, які обертаються над Землею на висоті від 300 до 530 кілометрів. З їх допомогою вдалося не тільки нанести на карту лінії другого, слабкого магнітного поля Землі, але і за його флуктуацією визначити напрямок руху мас води на великій глибині. Ці дані дуже корисні для моделювання клімату Землі; так вчені зможуть дізнатися, в яких куточках планети вода, яка акумулювала тепло, йде глибоко вниз.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button