Всесвіт

Виявлена планета, над якою сходять цілих чотири Сонця

Татуїн із “Зоряних воєн”, що знаходиться під двома зірками остаточно осоромлений: у розташованій в 136 світлових роках від Землі екзопланети 30 Ari їх цілих чотири.

1-05-03-2015-600-408

Взагалі для юної планети народитися і рости в системі, що включає більше однієї зірки, – велика і складна задача. Складні гравітаційні відносини між світилами порушують спокійне накопичення маси в протопланетній хмарі і постійно готові понести молоду планету геть з відповідною орбіти. Так що, мабуть, не дивно, що з тисяч відомих сьогодні екзопланет лише кілька десятків знаходяться в подвійних і потрійних системах, а в «четверній» досі була відома лише одна – KIC 4862625, виявлена в 2013 році.

Однак недавнє відкриття другої планети під чотирма сонцями, зроблене завдяки модернізованим телескопам обсерваторії Palomar, може говорити про те, що такі об’єкти не настільки вже й рідкісні у Всесвіті. Газовий гігант 30 Ari по-справжньому великий, вдесятеро важче Юпітера, і навколо «головною» своєї зірки здійснює оборот за 335 наших днів.

Читайте також: Найбільш моторошні планети, які ви не захочете відвідати

У «головної» зірки є близький партнер дрібніше, орбіта якого проходить далі, за орбітою планети. І вся ця система (30 Ari В) обертається навколо загального центру мас з іншою подвійною системою (30 Ari А), залишаючись від неї не надто далеко – в 1670 разів далі, ніж Земля від Сонця.

Зауважимо, що, на відміну від Сонця, більшість зірок входять до складу подвійних, рідше – потрійних систем. Тому, теоретично, і планет, що знаходяться під двома, трьома і навіть чотирма світилами, повинно бути не так вже й мало у Всесвіті. Втім, в таких непростих і мінливих умовах життя на них все ж малоймовірне.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button