Земля

Глобальне потепління почастішали випадки епідемії лихоманки денге

Значна частина Європи, Південна Америка, Західна і Центральна Африка можуть зіткнутися із загрозою спалаху смертоносного вірусу денге через зміни клімату та урбанізації, передбачає дослідження вчених Університету ООН.

27-12-14-foto-600x395-1

Дослідники створили динамічні карти поширення лихоманки, яка передається за допомогою укусів самок комарів і викликає у заражених гострі болі. На картах чітко видно, що в міру того як температура на планеті підвищується, лихоманка денге проникає в великі області Європи та гірські регіони Південної Америки, клімат яких зазвичай занадто холодний, щоб підтримувати існування комариних популяцій цілий рік.

[ads2] Нові карти ілюструють експансію лихоманки денге протягом усього року, виявляючи гарячі точки і показуючи місця, де вірус може набути загрозливих масштабів. Якщо комарі і вірус з’являться в уразливих районах з поганим рівнем охорони здоров’я, денге, ймовірно, стане там ендемічним захворюванням.

Читайте також: Невідомий вірус виявлений в кишечнику кожної другої людини

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, від лихоманки денге щорічно вмирає близько 20 тисяч осіб, а близько 100 млн жителів Землі заражаються невиліковною хворобою. Приватні експерти взагалі стверджують, що число інфікованих в три рази більше того, що озвучено ВООЗ.

Від небезпечного захворювання досі не винайдено вакцини. Поточний підхід до стримування лихоманки денге – фумігація місць, де розмножуються комарі, що переносять захворювання.

Натхнення: gismeteo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments