Всесвіт

Подивіться на найбільше зображення “Вебба” в 236 млн пікселів у всіх деталях (відео)

Астрономи показали останнє зображення, отримане космічним телескопом “Джеймса Вебба”. На ньому видно скупчення Пандори (Abell 2744).

НАСА показало нове “надглибоке” зображення, отримане космічним телескопом “Джеймс Вебб”. На ньому видно «скупчення Пандори» або Abell 2744. Насправді, це мегаскупчення складається з трьох окремих скупчень галактик.

Abell 2744 має стільки маси, що його гравітація спотворює простір-час, створюючи ефект гравітаційного лінзування. Це явище, передбачене Ейнштейном, дозволило “Джеймсу Веббу” зазирнути в космос набагато далі.

Зображення створюються за допомогою інструменту NIRCam, який мав експозицію шість годин, загалом близько 30 годин. Астрономи вивчали цей регіон в рамках програми UNCOVER (Ultradeep NIRSpec and nircam ObserVations before Epoch of Reionization, ультраглибокі спостереження перед епохою реонізації). Новий вид скупчення Пандори об’єднує чотири знімки “Вебба” в одне панорамне зображення, що відображає приблизно 50 000 джерел ближнього інфрачервоного світла.

Зображення гігантського галактичного скупчення відрізняється колосальними розмірами – 17 644*13 422 пікселів (236 мегапікселів). Воно доступне для безкоштовного завантаження, а також для збільшення і вивчення у всіх деталях за посиланням.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button