Всесвіт

Рік тому на Марс впало два великих метеорита. NASA показало кратери (відео)

Такі удари на Землі викликали б великий резонанс, адже вони - гігантські! 

NASA розповіло про відразу двох нових ударних кратерах на Марсі. Вони з’явилися тільки в 2021 році і є найбільшими серед аналогічних.

Геофізик і член наукової групи InSight Доен Кім розповів, що 24 грудня 2021 року його команда помітила незвичайний сигнал, який надійшов на апарат InSight. Він говорив про дивну сейсмічну подію, яка щойно сталася на Марсі.

Вивчення цього сигналу в підсумку призвело до нової місії для орбітального апарату Mars Reconnaissance Orbiter (MRO), і поклало початок розслідуванню ще одного марсотрусу.

Зрештою обидві місії підтвердять, що того дня на Марс впало два великі метеорити. Мало того, що ці космічні скелі утворили великі кратери і спричинили сильні поштовхи кори планети, вони також вказували на підземний лід там, де раніше вчені його не бачили.

NASA

“Це два найбільших свіжих ударних кратера, виявлених орбітальним апаратом MRO з моменту початку його роботи 16 років тому”, – пишуть автори наукового дослідження.
Крім того, ці впливи «призвели до двох найбільших сейсмічних подій (магнітудою понад 4,0), зафіксованих InSight за час його 3-річної місії».

Метеороїди постійно падають на Марс, і за останні пару десятиліть вчені виявили на планеті більше тисячі нових кратерів. Але більшість з них мають від 3 до 6 метрів в поперечнику.

Але два нових кратери, які отримали числові назви S1094b і S1000a, більш ніж в 20 разів більше, ніж більшість інших на Марсі. Вони ширші за футбольне поле, обидва мають діаметр понад 130 метрів.

Вони також дуже важливі і незвичні тим, що удари оголили марсіанський підземний лід на найнижчій відомій широті, на якій вчені раніше його спостерігали. Це дійсно дуже важливо, тому що це найближче до екватора місце, де дослідники коли-небудь бачили відкритий водяний лід.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments