Технології

У 2022 році світ встановить 8 ГВт систем зберігання енергії

У 2022 році у світі буде встановлено понад 8 ГВт систем зберігання енергії. Про це йдеться у новому прогнозі розвитку відновлюваних джерел енергії представленому холдингом S&P Global.

Energy Storage Фото Від onurdongel

«Екологічно чиста енергетика поставить відразу три рекорди у наступному році, — вважають у S&P Global. – У 2022 році будуть встановлені сонячні й вітрові електростанції загальною потужністю 44 ГВт і 27 ГВт відповідно, а потужності систем зберігання енергії сягнуть 8 ГВт».

Системи зберігання енергії компенсуватимуть нестабільну генерацію відновлюваних джерел енергії. Реалізації цих проєктів будуть сприяти нові зелені тарифи й спеціальні програми, на зразок угод про віртуальну покупку електроенергії.

Аналітики S&P Global прийшли до висновку, що глобальний ринок готовий до масштабного розгортання відновлюваних джерел енергії. Попри скептицизм з боку традиційних організацій, енергетична галузь знаходить способи для фінансування, будівництва та експлуатації необхідної інфраструктури. Коштів і технологій для підтримки цих активів також достатньо — приватний сектор вже надає необхідне обладнання за цінами, порівнянними з викопними джерелами.

«У міру того, як імпульс енергетичного переходу продовжує набирати обертів, цей звіт ілюструє, як регулюючі органи й комунальні підприємства адаптуються до державної й федеральної політики скорочення викидів вуглецю і справляються зі зниженням вартості традиційних активів, які залишаються далеко позаду», — зазначив Річард Санс, глава з досліджень сировинних галузей S&P Global Market Intelligence.

Озеленення інфраструктури також призведе до збільшення капітальних вкладень у комунальні підприємства. Наприклад, у США інвестиції в модернізацію застарілих енергетичних систем складуть $63 млрд, а інвестиції у відновлювані джерела енергії перевищать $14 млрд до кінця 2022 року.

Як повідомляє CNBC, звіт S&P також вказав на стрибок попиту з боку приватних корпорацій. Для компаній, які прагнуть скоротити викиди, перехід на відновлювані джерела енергії стане одним з перших і найпростіших кроків. В цілому, аналітики прогнозують, що сонячні панелі й вітрогенератори дадуть промисловим компаніям близько 40 ГВт енергії до кінця наступного року.

Експерти також заявили, що якщо уряду США вдасться реалізувати план з декарбонізації енергетичного сектора до 2035 року, нові рекордні прогнози — це тільки початок. У найближчому майбутньому зростання буде тільки прискорюватися у всіх галузях, включаючи поновлювані джерела і розробку акумуляторних технологій.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button