Людина

Похмура погода шкодить мозку та психіці

Якщо людина живе в умовах нестачі сонячних променів, вона піддається підвищеному ризику розвитку такого психічного захворювання, як ОКР, обсесивно-компульсивного розладу.


До такого висновку прийшли американські дослідники з Бінгемтонського університету. Обсесивно-компульсивний розлад характеризується появою обсессії у вигляді нав’язливих думок, які заважають людині вести нормальне існування, породжуючи в ній сильний страх перед чимось, надмірну тривожність. Для позбавлення від подібних станів використовуються повторювані дії, що стають для таких пацієнтів обов’язковим ритуалом (компульсія).

Автори нової роботи вважають, що життя в широтах з затяжними періодами позбавленої сонця погоди загострює вже наявні симптоми ОКР у хворих, а також підвищує ймовірність розвитку цього психічного захворювання у здорових. В основі цього процесу, за їх словами, лежить неузгодженість природних біологічних ритмів і добового циклу.

Через постійно похмуру погоду виникають труднощі з засипанням – організму стає складніше орієнтуватися на природне освітлення, оскільки воно бідне. В результаті між циркадними ритмами і зміною дня і ночі виникає розсинхрованність, через яку поглиблюються проблеми з засипанням і безсонням, — усе це вкрай несприятливо впливає на мозок, пояснили наукові фахівці.

Кнопка «Наверх»
Закрыть