Людина

Похмура погода сприяє працьовитості

Незважаючи на те, що переважна більшість людей не люблять похмуру і дощову погоду, вчені відзначили, що саме вона є відмінним стимулятором для роботи. Водночас, в теплі сухі сонячні дні, щоб почати працювати, потрібно докласти набагато більше зусиль.

Вченими було проведено дослідження, яке мало відповісти, як робота за вікном впливає на працездатність людини. Виявилося, що цей фактор ні в якому разі не можна недооцінювати. Як об’єкт для спостереження були обрані службовці японських банків, як люди з дуже напруженим робочим графіком. При цьому вчені зробили спостереження, що найбільша продуктивність праці спостерігалася в холодні похмурі дні. А от коли за вікнами сяяло Сонце, продуктивність різко знижувалася.

pohmura_pohoda_450

На думку вчених, таке явище пов’язане з особливостями людської психіки. У похмурі дні людям набагато легше зосередитися на роботі, оскільки їх не долають думки про прогулянку на відкритому повітрі. Коли ж за вікном встановлюється гарна погода, більшість співробітників підсвідомо думають про пікнік на природі, і це набагато приємніше, ніж сидіти на робочому місці. Це призводить до двох негативних для роботодавця ефектів. По-перше, в сонячні дні люди набагато частіше відволікаються від виконуваної роботи. По-друге, вони практично ніколи не залишаються для того, щоб доробити розпочате, поспішаючи покинути робоче місце для того, щоб вибратися на свіже повітря.

Відкриття даного факту, на думку експертів, ніяк не повинно впливати на робочий графік людей. Як вони стверджують, така людська природа і якщо відняти у людей можливість радіти гарній погоді це може дуже негативно відбитися на їхньому здоров’ї. Роботодавцям потрібно просто враховувати цю особливість людської психіки і не карати надто суворо співробітників, які мрійливо дивляться у вікно в робочий час.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button