Земля

Померла одна з останніх на планеті самок північного білого носорога

В каїрському зоопарку померла самка північного білого носорога по кличці Зізі, остання на Близькому Сході представниця цього зникаючого підвиду і одна з трьох останніх самок на планеті. Про це повідомила адміністрація столичного зоосаду.

Зізі померла від старості, доживши до дуже похилого для носорогів віку — 53 років. В середньому, ці тварини живуть 40-50 років, хоча були зареєстровані рекорди досягнення ними 70 років. В Єгипет тварину було привезено з Чехії в 1983 році, в зоопарку Гізи вона прожила понад 35 років. Працівники постаралися максимально полегшити старість Зізі, яка, як і інші її побратими, страждають поганим зором, але мають чудовий слух.

Тому всередині її «притулку» на підлозі був викладений настил з трави, а вхід в укриття завжди залишався відкритим, щоб вона могла в будь-який момент сховатися там від шуму. Їжу для Зізі намагалися роздрібнити і відкладали для неї свіжу зелень і солодкі шматки моркви, а також тростини і фруктів, додаючи в її раціон і вітамінні добавки. За рішенням адміністрації опудало Зізі буде виставлено в музеї тварин на території зоосаду.

Рідкісний білий носоріг ділиться на два підвиди — південний і північний по ареалу їх проживання. І якщо південній популяції вимирання поки не загрожує — у природі їх налічується не менше 10 тис. особин, що мешкають головним чином в південній Африці, то північний підвид був практично повністю знищений. За останні 40 років було вбито понад 2000 північних білих носорогів. Ще в стародавній китайській медицині говорилося про лікування ліками з рогу носорога від численних недуг. А у В’єтнамі досі вірять в користь речовин, що містяться в розі, при лікуванні онкологічних захворювань.

В результаті до 2018 року на Землі дожили, не рахуючи Зізі, всього три представники цього підвиду — самець і дві самки. Рік тому в заповіднику Ол-Педжета в Кенії ветеринари змушені були приспати останнього у світі самця північного білого носорога по кличці Судан, який дожив до 45 років і в останні місяці життя практично не рухався, страждаючи від атрофії м’язів та ламкості кісток.

Білий носоріг — друга за величиною сухопутна тварина на планеті після слона. Маса дорослих самців може досягати 5 т, а довжина тіла досягає деколи 4 м.

Кнопка «Наверх»