Різне

Історія створення постільної білизни

Постільна білизна, дуже важливий елемент дизайну спальні. Кожна людина має перевагу до певних забарвлень, видів тканин, але тільки одиниці замислюються про історію його походження. Ми сприймаємо постільну білизну, як обов’язковий атрибут, який супроводжує нас з народження протягом усього життя, але ніхто і не знає, що раніше тільки забезпечені люди могли собі дозволити таку розкіш!

Вперше, в ІV столітті Римляни стали використовувати постільну білизну. Вони застеляли їм своє ложе, свято вірячи, що воно принесе коханим силу. В Європу ж цей предмет розкоші прийшов тільки в епоху Ренесансу. Європейцям дуже полюбилася вишивка гладдю на постільній білизні, яка надавала ошатний вигляд і була дуже приємна на дотик. Заможним жителям Європи доводилося замовляти постільну білизну з вишиваною гладдю у Франції або Німеччині і, напевно, буде зайвим говорити, що воно коштувало дуже багато грошей.

У стародавні часи, замість постільної білизни використовували підстилки з соломи, вовни, бавовни і шкур убитих тварин. Постільну білизну стали використовувати, щоб надати спальні комфорту і розкоші. Так як це могли зробити тільки забезпечені люди, вони вибирали найкращі матеріали, щоб під час сну їх тіло стикалося з приємною тканиною. Шовкова постільна білизна, як і зараз, вважалося самою вишуканою. Перша жінка, яка використовувала шовкову білизну для своєї постелі, була мадам Помпадур.

Традиційно, в стародавні часи на ліжко стелилося 3 простирадла і 6 наволочок, на подушки різної величини. На матрац накидали полотняне простирадло, за тим стелили простирадло з тонкого льону, потім наверх стелили ще одне простирадло і завершували композицію подушки, викладені у формі піраміди. Перші подушки з’явилися в стародавньому Єгипті. У той далекий час єдиною функцією подушки було зберегти зачіску людини, яка спить на ній. Було прийнято зображати на подушках лики богів, щоб ті, під час сну, захищали сплячого від злих духів.

У ті часи, постільна білизна була тільки білого кольору, з безліччю різних мережив і вишивок такого ж кольору, звідти і з’явилася професія – білошвейка, вони робили воістину якісну постільну білизну. Нитки для постільної білизни вибиралися найкращі, всі ткали і розшивали руками, тому це не просто була ексклюзивна постільна білизна, а справжній витвір мистецтва. В сучасному світі ми використовуємо новітні технології і http://www.7snov.com.ua/ може вас вразити своєю різноманітністю та незвичайним виглядом.

У всіх народах була своя символіка, яку зображували на постільній білизні у вигляді вишивки. Наприклад, вважалося, що зображення сонця означає перемогу світла над темрявою, воно охороняло людину, яка спить під цією постільною білизною, від злих духів і стерегли спокій. Вважалося, що зображення води володіє містичним даром і приносило в будинок щастя і силу до нових починань. Зображення квадратів, кіл і інших геометричних фігур, стосувалося поповненню родини. Якщо в сім’ї була дитина, то дитячу постільну білизну прикрашали оберегом у вигляді коня – для хлопчиків і у вигляді птаха – для дівчаток.

У різних країнах були свої традиції і техніки з пошиття постільної білизни, так само відрізнялися і тканини, які обирали ті чи інші народи. Європейці виготовляли сатинову постільну білизну та білизну з бязі, Американці, у свою чергу віддавали перевагу перкалю і тонкому палантину. У манірних Англійців з давніх часів і донині збереглася традиція виготовляти постільну білизну з льону.

Здавна вважалося, що кожна наречена повинна мати у своєму приданному постільну білизну. Для цього, спеціально випускалася білосніжна білизна, з фестонами та мереживом. Іноді на весільних комплектах вишивалися ініціали молодят, фігури людей або герби їхнього роду.

З часом, крім класичного білого кольору, постільну білизну стали виготовляти з різнокольорових тканин, з різноманітними принтами, вишивками і малюнками. Так само до природних видів тканин додалися штучні. Зараз вибір постільної білизни настільки великий, що кожен, самий екстравагантна і примхлива людина знайде відповідну їй постільну білизну.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button