Здоров'я

Популярний вітамін може підвищувати ризик розвитку раку у чоловіків – дослідження

 

Популярний вітамін, який багато вживають безконтрольно, може підвищувати ризик розвитку раку у чоловіків — до такого висновку прийшли дослідники. За їхніми даними, додаткове приймання вітаміну підвищував ймовірність онкології на 17%.

Дані проведеного дослідження опубліковані в журналі JAMA. Предметом вивчення були вітамін Е і селен, їх вплив на розвиток раку простати у відносно здорових чоловіків.

Дослідження почалося у 2001 році, проводилося серед 35533 чоловіків з 427 дослідницьких центрів США, Канади, Пуерто-Ріко. При первинному аналізі 34 887 чоловіків розподілили по 4 групам. Одній з них давали тільки селен, інший — тільки вітамін Е, третій — обидва, четвертій — плацебо.

Дослідження показало, що додавання вітаміну E (400 МО / день) було пов’язано з 17-процентним збільшенням ризику раку простати серед чоловіків. А значить, зробили висновки дослідники, дієтичні добавки з вітаміном Е значно збільшують ризик раку простати у здорових чоловіків.

Звичайно, це не означає, що чоловікам слід тут же відмовитися від такого мікроелемента — чоловікам все одно потрібно отримувати необхідну і корисну кількість вітаміну Е, дотримуючись різноманітну і збалансовану дієту. Тут головне не перестаратися з прийманням вітаміну Е і використовувати його строго в рекомендованих дозах і за погодженням з лікарем.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button