Здоров'я

9 ознак можливих проблем з серцем, які ми зазвичай ігноруємо

Інфаркт є однією з основних причин смертності в усьому світі, і це дуже серйозна проблема як для чоловіків, так і для жінок. Чи знаєте ви, що існує ряд симптомів, на які ми зазвичай не звертаємо уваги, хоча саме вони можуть бути передвісниками можливих порушень серцевої діяльності? Будьте уважними до сигналів власного організму!

1. Розлад шлунка

Інколи цей симптом неправильно розуміють і розглядають виключно як проблему травлення. Погодьтеся, хіба ми асоціюємо його з попередженням про серцевий напад? Якщо до розладу шлунка додаються ще задишка і надмірне потовиділення, час бити тривогу.

2. Біль або дискомфорт у грудях

Можна сказати, що це найбільш поширений симптом серцевого нападу, але деякі жінки можуть відчувати його по-іншому, ніж чоловіки. У них виникає відчуття здавленості або навіть переїдання, і біль може з’явитися в будь-якій частині грудної клітки, а не тільки з лівого боку. В цілому ж, відчуття таке, ніби ваші груди знаходяться під пресом.

3. Біль у руках, спині, шиї або щелепі

Цей тип болю теж частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Ви напевно чекаєте дискомфорт в центрі грудей і лівій руці, а не в спині або навіть щелепі. Біль може бути наростаючою або раптовою, а також вона здатна час від часу зникати або знову спалахувати в залежності від ситуації. Негайно біжіть до лікаря, якщо ви відчуваєте які-небудь «незвичайні або нез’ясовні» симптоми в будь-якій частині тіла.

4. Безперервний кашель

У більшості випадків тривалий кашель не обов’язково означає, що у вас проблеми з серцем. Однак при наявності серцевої недостатності або певних ризиків, обов’язково зверніть увагу на цей симптом. Якщо цей стан довго не припиняється, плюс супроводжується відхаркуванням білого або рожевого мокротиння, йдіть до лікаря, щоб перевірити причину постійного кашлю.

5. Біль в шлунку

Досить незвично асоціювати біль у животі з можливим інфарктом міокарда, особливо враховуючи величезну кількість причин, за якими виникає шлункова біль. Проте люди часто сприймають це як печію або виразкові загострення, але тільки не як можливий симптом серцевого нападу. Якщо ви відчуваєте біль, тяжкість і тиск у шлунку, не втішайте себе тим, що ви, ймовірно, з’їли щось не те.

6. Надмірне потовиділення

Ви повинні мати на увазі, що інтенсивне потовиділення – це нехороша ознака, яка може бути пов’язана з серцевими порушеннями. Можливо, ви думаєте, що це стрес, спека або фізичне навантаження. Подумайте гарненько: якщо вас все ж такий стан насторожує (особливо коли вас кидає в холодний піт), то це вагома причина, щоб звернутися до фахівця.

7. Порушення серцевого ритму

Ваше серце прискорюється, коли ви нервуєте або відчуваєте сильні емоції. Однак, якщо ви відчуваєте, що воно починає швидко битися занадто часто, і це триває більше кількох хвилин, то це повинно насторожувати. У більшості випадків такий стан викликано тим, що легко виправити, наприклад, надмірним споживанням кофеїну або нестачею сну. Однак іноді це може вказувати на так звану фібриляцію передсердь, яка вимагає лікування для запобігання можливого інфаркту.

8. Швидка стомлюваність

Якщо ви раптом відчули втому після нескладних дій на зразок руху вгору по сходах або короткочасного підйому ваги, постарайтеся як можна швидше записатися на прийом до лікаря. Швидка стомлюваність або незрозуміла слабкість, іноді протягом декількох днів поспіль, можуть бути ознакою розвитку хвороби серця.

9. Задишка

Багато людей помічають за собою задишку без якої-небудь видимої причини, причому їй зазвичай не передує ні біль, ні тиск. Коли у вас частенько виникає постійна потреба робити глибокі й довгі вдихи, вам варто почати турбуватися про власне здоров’я і перевірити стан свого серця.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button