Здоров'я

Як вживання солодких газованих напоїв впливає на наш організм

Природна газована вода була відома своїми цілющими властивостями ще з давніх часів. У середньовічній Європі вона добувалася з джерел і розвозилася по містах. Але це було дуже дорого, тому люди почали думати про те, як оптимізувати виробничі процеси і отримати максимальну економічну вигоду.

І тепер величезні заводи мільйонами літрів виробляють всілякі лимонади і содові, додаючи у воду, якщо механічний спосіб, діоксид вуглецю , інший, хімічний спосіб, це – додавання вуглекислоти.

Вуглекислий газ є консервантом і позначається на упаковках як Е290. І якщо підсолену газовану воду (у розмовній мові – мінералку) пити корисно, так як вона насичується організм електролітами, то вживання солодких газованих напоїв може призвести до негативних наслідків.

Ось деякі з них.

Астма
Бензойнокислий натрій (бензоат натрію) , який входить до складу газованих напоїв, використовується як консервант у харчових продуктах. Консерванти на основі натрію, додані в содову, знижують в організмі кількість калію. Як результат, у деяких людей розвивається реакція на натрій у вигляді рецидивуючої кропив’янки, астми та екземи.

Проблеми із зубною емаллю
Цукор і кислота, що містяться в солодких газованих напоях, руйнують зубну емаль. Коли карієс добирається до нервів, кореня і до основи зуба, зуб залишається без харчування і просто вмирає. А на яснах може утворитися абсцес.

Хвороби серця
Більшість солодких газованих напоїв містять в собі велику кількість кукурудзяного сиропу з високим вмістом фруктози – підсолоджувача, який сьогодні знаходиться під пильною увагою дієтологів та лікарів. Цей сироп пов’язують зі збільшенням ризику метаболічного синдрому (збільшення маси вісцерального жиру, зниження чутливості периферичних тканин до інсуліну та гіперінсулінемія, які порушують вуглеводний, ліпідний, пуриновий обмін), який у свою чергу збільшує ризик отримати цукровий діабет другого типу або проблеми зі серцем.

Проблеми з нирками
Кола містить в собі велику кількість фосфорної кислоти, яка призводить до утворення каменів у нирках та інших ниркових проблем.

Проблеми з репродуктивною системою
Бляшані банки, в яких продаються солодкі газовані напої, всередині мають спеціальне покриття з камеді, яке містить у собі BPA (бісфенол-А). Ця речовина викликає рак і проблеми зі системою репродукції: передчасне статеве дозрівання і інші репродуктивні порушення.

Остеопороз
Як вже говорилося вище, в солодких газованих напоях міститься велика кількість фосфорної кислоти. І вживання її в великих кількостях призводить до проблем з кістками: вони стають більш крихкими, також можливий розвиток остеопорозу. Виходячи з організму разом з сечею, фосфорна кислота забирає з собою кальцій та інші мінерали, необхідні для повноцінного функціонування тіла.

Перевантаження цукром
Через 20 хвилин після того, як ви випили склянку солодкої газованої води, вміст цукру у вашій крові підскакує, викликаючи інсуліновий вибух. І ваша печінка відповідає на це, переробляючи будь цукор в жир.
Через 40 хвилин ваш організм закінчує вбирання кофеїну. Ваші зіниці розширюються: ваше кров’яний тиск підвищується і в якості відповідної реакції ваша печінка викидає в кров більше цукру. Ваші рецептори аденозину в мозку блокуються, відганяючи сонливість.
Через 45 хвилин ваше тіло підвищує виробництво дофаміну, стимулюючи таким чином ваш центр задоволення в мозку. До речі, саме так фізично впливає на наше тіло героїн.

Ожиріння
Зв’язок між ожирінням і надмірним захопленням солодкими газованими напоями вже давно доведено всілякими дослідження і тестами. Якщо ви дуже любите солодку газовану воду, ризик отримати ожиріння для вас зростає в 1,6 разів.

Картинка для наочності, взята з Вікіпедії до статті про метаболічний синдром. Красиво?

Цукровий діабет
У любителів солодкої газованої ризик отримати цукровий діабет другого типу збільшується на 80%.

Натхнення: lifehacker.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button