Земля

Постіль людини брудніша, ніж у шимпанзе

«Увага, люди: ваші ліжка брудніші, ніж у шимпанзе» — так називається нова стаття, опублікована співробітниками Університету Північної Кароліни. Виявилося, що сучасна людина і справді спить серед виділень власної екосистеми.

Дослідники, що працюють в Танзанії, зробили висновок: наші ліжка куди більш багаті на мікроби — в тому числі фекальні, оральні і шкірні бактерії — чим місця ночівель шимпанзе.

«У ліжку сучасної людини часто мешкають різні підмножини таксонів (типів) мікроорганізмів зі всього будинку», стверджує Меган Тоеммс (Megan Thoemmes), провідний автор дослідження.
Вченим захотілося порівняти нас з деякими з найближчих родичів на еволюційному дереві і з’ясувати, чи страждають вони від великої кількості мікробів.

Вчені зібрали зразки мікросередовища у 41 «гнізді» шимпанзе і з’ясували, що при всьому розмаїтті мікрофлори шкідливих фекальних і шкірних бактерій там на порядок менше, ніж в ліжку у людини.

«Ми не виявили майже ніяких шкідливих патогенів, і це було навіть дивно», поділилася своїми спостереженнями Тоеммс.
Крім цього, вченим також не вдалося знайти в гніздах шимпанзе паразитичних комах, що теж дуже здивувало дослідників.

Так у чому ж секрет? Невже шимпанзе винайшли якісь унікальні засоби? Виявилося, що все набагато простіше. Справа в тому, що дикі примати ночують на верхівках дерев, в той час як люди день за днем лягають в одні і ті ж ліжка, та ще часто й не одні. [box type=»info» ]Матраци, подушки і ковдри з часом стають місцем проживання кліщів та інших крихітних комах, що харчуються відмираючими лусочками шкіри, в той час як шимпанзе практично позбавлені цього.[/box]

«Людство створило ліжка, які практично повністю ізольовані від впливу навколишнього середовища — і стало заручником власної мікрофлори», пишуть автори дослідження.
Намагаючись зберегти чистоту, ми, можливо, ще більше погіршили своє становище. Час переселятися на дерева?

Кнопка «Наверх»