Земля

Величезна колонія пінгвінів залишалася непоміченою майже 3 000 років

В цьому році вчені за допомогою супутникових знімків зробили дивне відкриття — знайшли величезну колонію 1,5 мільйони пінгвінів, які живуть на островах Дейнджер в Антарктиді. Як з’ясували дослідники тепер, ці морські птахи живуть там вже близько 2 800 років.

Все почалося з того, що група дослідників провела 10 місяців, займаючись панарктичним дослідженням пінгвінів Аделі: в рамках дослідження фахівці ретельно вивчали кожну безхмарну супутникову фотографію Антарктиди. Втім, пізніше дослідник з NASA розробив спеціальний алгоритм, який дозволив автоматизувати процес і знайшов сліди пінгвінів на островах Дейнджер.

Дослідники вирушили на острови Дейнджер, щоб провести повноцінне вивчення тварин: там вони вже розрахували кількість особин — самостійно, а також за допомогою дронів. І виявилося, що на цій невеликій території живе більше пінгвінів Аделі, ніж у всій іншій частині Антарктиди в цілому. На островах Дейнджер живуть близько 1,5 мільйона особин.

Хоча це дійсно дуже багато, дослідники припускають, що раніше на цих островах пінгвінів було ще більше. Фахівці вивчили інші супутникові знімки, більш ранні, і виявили, що популяції пінгвінів Аделі, мабуть, були найбільш великими в кінці 1990-х років, а з того часу поступово зменшуються (втім, згідно з вченими, це зменшення не є катастрофічним).

Інші дослідники вирішили дізнатися, як довго живуть пінгвіни Аделі на островах Дейнджер. Вивчивши за допомогою радіовуглецевого аналізу кісток і яєчної шкаралупи, знайдених на островах, вчені виявили, що ці птахи «ховаються» в цих місцях вже дуже довго: мабуть, пінгвіни Аделі з’явилися на островах Дейнджер 2 800 років тому. Їх робота ще не була опублікована — її представили на зустрічі Американського геофізичного союзу у Вашингтоні 11 грудня; коротко про результати повідомляє портал LiveScience.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments