Всесвіт

Поза пояса Койпера може ховатися відразу дві планети Х

Всього лише за кілька місяців після повідомлення про те, що в околицях Плутона може ховатися планета Х, розмір якої в 10 разів перевищує розмір Землі, і яка знаходиться на відстані 250 разів більшої відстані від Землі до Сонця, з’явилося повідомлення про те, що там може бути не одна, а аж дві планети. За оцінками дослідників, друга планета Х може бути такою ж масивної, як і перша.

foto_cikavosti_16.06.2014-010_resized

Ця планета може перебувати ще далі, ніж та, про яку було повідомлено раніше. Про це розповідають іспанські астрономи, які проводили дослідження. У березні цього року астрономи повідомили про відкриття найвіддаленного від нас транснептунового об’єкта 2012 VP113. Даний об’єкт є потенційним кандидатом в карликові планети. Це великий астероїд, який приєднався до Седне та інших астероїдів, що знаходяться поза поясом Койпера.

Карлос і Рауль де ла Флуэнтэ Маркос (Carlos and Raul de la Fuente Marcos) з Університету Компюльтенсе у Мадриді вирішили інакше поглянути на подібні об’єкти. Ці два вчених нещодавно представили результати своїх досліджень у науковому виданні «New Scientist», підкресливши, що обидва об’єкта мають досить дивні орбіти і описавши орбітальний резонанс двох потенційних планет Х.

foto_cikavosti_16.06.2014-010-01_resized

Орбітальний резонанс цілком звичайна річ. Приміром, він відіграє важливу роль у відносинах Плутона і Нептуна. Ці два світи регулярну і повторно проявляють по відношенню один до одного гравітаційне тяжіння, що призводить до того, що їхні орбіти постійно пов’язані одна з одною. Так, за кожні дві орбіти Плутона навколо Сонця, Нептун виконує – три.

Вчені вважають, що щось подібне відбувається і з двома потенційними планетами Х: об’єктом 2012 VP113 і його «компаньйоном». Маса другої передбачуваної планети може перебувати в діапазоні між Марсом і Ураном. Вчені припускають, що ці об’єкти мають дуже витягнуті орбіти, а сфотографувати їх можливо тільки тоді, коли вони дуже близько підійдуть до Сонця. На даному ж етапі підтвердження другої гіпотетичної планети Х неможливо, оскільки ми не маємо для цього достатньо потужних орбітальних або наземних телескопів, однак одного разу, можливо, це стане цілком реальним і потужний телескоп або ціла система телескопів проллє світло на цю таємничу планету Х.

foto_cikavosti_16.06.2014-010-02_resized

На фото об’єкт 2012 VP113, зафіксований камерою Dark Energy Camera, встановленої Національної Оптичної Обсерваторії в Чилі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button