Земля

Предки сучасної людини регулярно вживали психотропні речовини і спиртне

Предки сучасних людей, що жили в кам’яному віці, вживали алкоголь і навіть наркотики. До такого висновку прийшли вчені з університету іспанського Вальядоліда. Археологи вивчили залишки листя, насіння психоактивних рослин і фруктів, а також виявлені нещодавно скелети і наскальні малюнки, що відносяться до кам’яного віку. На останніх були зображені рослини, що містять наркотичні речовини, а також сцени розпиття спиртного.

nashi_predky_resized

Так, в зубах, що належали дорослому чоловікові, і який жив в кам’яному віці, археологи виявили частинки опійного маку. Знайдені на території сучасної Румунії чаші містили в собі насіння конопель, а виявлені в Іберії керамічні посудини, судячи з усього, використовували для зберігання пивного ячменю.

Крім цього, в італійських Альпах археологи натрпили на зображення ритуального вживання галюциногенних грибів. Остання обставина дозволило вченим припустити, що психотропні речовини древні люди використовували в ритуальних цілях. За словами керівника дослідницької групи Елізи Герра-Доче, найчастіше сліди вживання алкоголю і наркотиків виявлялися в гробницях і місцях здійснення релігійних обрядів.

Читайте також: Чим харчувалися наші предки?

Як виглядали подібні церемонії, поки не відомо, однак деякі історики припускають, що таким чином древні люди сподівалися допомогти померлим потрапити в загробний світ або ж вони приносили своєрідну данину своїм божествам.

При цьому співробітники іспанського університету підкреслюють, що застосування психотропних речовин навіть в кам’яному віці суворо регламентувалося.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments