Авто

Представлено електромобіль Kia EV3 з голосовим помічником на базі ChatGPT

Компанія Kia представила новий повністю електричний кросовер EV3, слідуючи прагненню світових автовиробників впроваджувати генеративний ШІ у свої автомобілі. EV3 оснащений голосовим помічником, розробленим на основі ChatGPT від OpenAI. При цьому Kia внесла значні зміни в модель ШІ, щоб адаптувати її під потреби водіїв.

Керівник відділу клієнтського дизайну Kia Пабло Мартінес зазначив, що модифікації включають можливості для планування поїздок, керування автомобілем і пошуку розваг, таких як музика та ігри. За його словами, зміни дадуть змогу водіям і пасажирам взаємодіяти з ШІ-помічником більш природно.

Хоча голосові помічники в автомобілях не є новими, багато водіїв часто не задоволені їхньою роботою. Автовиробники, такі як BMW, Mercedes-Benz і Volkswagen, заявляють, що генеративний ШІ значно підвищить функціональність цих систем. У червні 2023 року Mercedes-Benz інтегрувала ШІ-бота у свою інформаційно-розважальну систему MBUX. У січні 2024 року BMW і Volkswagen представили свої версії таких технологій на виставці CES у Лас-Вегасі.

Kia Assistant, вбудований у EV3, вперше з’явився у квітні 2024 року в новому седані Kia K4 з двигуном внутрішнього згоряння. Тепер він став доступний і в першому повністю електричному автомобілі компанії.

Новий електромобіль пропонуватиметься з мотором потужністю 204 к.с. та двома варіантами батареї: стандартною ємністю 58,3 кВт-год і Long Range на 81,4 кВт-год, яка забезпечить до 600 км ходу за циклом WLTP. Підтримується швидка зарядка, що дозволяє заповнити батарею з 10 до 80% за 31 хвилину. Розгін до 100 км/год у EV3 займає 7,5 секунд, а максимальна швидкість становить 170 км/год.

Продажі Kia EV3 почнуться в Кореї в липні 2024 року, а в другій половині року кросовер з’явиться в Європі. У США модель з’явиться пізніше, але точна дата поки не називається. Очікувана початкова вартість складе близько $30 тисяч.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button