Людина

Препарати для лікування печії можуть пошкодити нирки

Збільшення використання деяких ліків, які зазвичай застосовуються для лікування печії та кислотного рефлюксу, може мати руйнівні наслідки для нирок, попереджають американські вчені з Державного університету Нью-Йорка.

bbd5cf464f669886a5b9ad9e6423363a

Дослідники розглянули вплив ліків для лікування печії, що називається інгібіторами протонної помпи (ІПП), на ризик розвитку захворювання нирок. Фахівці виявили, що серед 24149 пацієнтів, у яких було хронічне захворювання нирок, 25,7% приймали інгібітори протонної помпи для лікування кислотного рефлюксу. Використання даних препаратів також було пов’язано з підвищенням на 10% ризику смерті від хвороб нирок і на 76% більше високим ризиком передчасної смерті.

В іншому дослідженні фахівці спостерігали 10482 дорослих з нормальною функцією нирок і виявили, що люди, які використовують ІПП, мали від 20% до 50% більш високий ризик розвитку хронічних захворювань нирок, ніж люди, які їх не брали, навіть після врахування вихідних розходжень між випробуваними.

Так як велика кількість пацієнтів проходять лікування інгібіторами протонної помпи, медичні працівники повинні бути краще інформовані про потенційні побічні ефекти цих препаратів, зокрема, про їх вплив на здоров’я нирок, попереджають експерти.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button