Людина

Електронні книги не так ефективні, як паперові

Електронні книги не приносять стільки користі, скільки паперові видання, такі висновки зробили норвезькі вчені. Як виявилося, у людей виникають проблеми з розумінням і осмисленням теми, яку краще всього передає книга.

У дослідженні фахівців з Ставангардского університету взяли участь 60 осіб. Всім добровольцям було запропоновано тест з детективними мотивами. Учасники були розділені на дві групи, одним була видана електронна книга, а іншим текст на папері.

foto_cikavosti_09.09.2014-03_resized

Вчені хотіли, щоб читачі осмислили і уявили собі обстановку, про яку розповідається в тексті. Основним завданням було створення хронологічного ланцюжка всіх подій, що відбуваються в детективі.

Як виявилося, учасники другої групи, які читали текст на папері, краще впоралися з поставленим завданням. Більш того, деякі добровольці з першої групи не змогли розповісти про головних героїв, про їх особливості, і взагалі в чому головна суть тексту.

“Ми переконалися в тому, що електронні версії книг або підручників не дозволяють людині вловити суть книги, так як постійне мерехтіння екрана призводить до негативного впливу на зір”, – відзначають автори роботи. “Читач відволікається від тексту, також втрачає хід подій, тому постійно повертається до початку”.

Стало відомо, що при використанні електронної книги люди прочитали твір на 6,2% повільніше, ніж ті учасники експерименту, які читали звичайну друковану книгу.

Результати дослідження підтвердили, що читання друкованих видань, не тільки покращує розумові здібності, але і приносить людині величезну кількість позитивних емоцій.

В першу чергу це залежить від зменшення кількості сторінок, що заишилися до закінчення книги і прогресу людини. Через це у людини виникають позитивні емоції про те, що вона поступово підходить до кінця читання. Саме хороший настрій допомагає поринути в сюжет і уявляти собі всі дії з книги.

Читайте також: Ґаджети негативно впливають на здатність розрізняти емоції

При цьому не можна не відзначити, що електронні книги часто використовуються, коли потрібно шукати у книзі той чи інший факт; але якщо ж існує необхідність прочитання всього тексту для більш глибокого, пильного вивчення матеріалу, перевага віддається друкарським виданням.

В цілому, закономірно, що і традиційні, і електронні книги мають свої переваги і своїх шанувальників. Але як би не було, нерозумно заперечувати, що електронні книги помітно змінюють читацькі звички людей, і найближчим час їх ринок буде тільки розвиватися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments