Технології

У золота виявлені раніше невідомі унікальні властивості

Благородний метал здатний виступати в якості каталізатора, причому надзвичайно довготривалого, що володіє високою реактивністю і специфічністю. Завдяки відкритим властивостям, золото можна ефективно використовувати при виробництві пластику або окислення смертельного для людини монооксиду вуглецю у нешкідливий діоксид.

foto_cikavosti_23.06.2014-04_resized

 

Вчені із Кардіффського інституту каталізу (Великобританія) досліджували властивості наночастинок золота. У цьому стані метал не тільки змінює свій колір, але і набуває високої реакційної здатності. Хімічні реакції за участю золота йдуть набагато швидше, легше і енергетично більш ефективно, ніж при використанні інших каталізаторів. А найчастіше золоті нанокаталізатори виявляються ще й нешкідливими на відміну від існуючих.

Читайте також: Золото з’явилося в результаті зіткнення померлих зірок

Зараз для отримання вінілхлориду, випуск якого входить у першу десятку найбільших виробництв багатотонажних продуктів основного органічного синтезу і майже весь створюваний обсяг якого використовується при синтезі полівінілхлориду, застосовують каталізатори на основі шкідливої для здоров’я ртуті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button