Технології

Ісландський стартап збільшив місткість акумуляторів у 9 разів

Ісландський стартап збільшить ефективність літій-іонних і залізо-нікелевих батарей у дев’ять разів.

Компанія Nanom пропонує використовувати наночастинки, щоб збільшити площу для переміщення електродів у батареях, передає джерело.

«Електромобілі на базі акумуляторів Nanom будуть проїжджати всю територію США — від східного узбережжя до Західного — на одній зарядці, — зазначають представники стартапу. – При цьому елементи живлення будуть важити у п’ять разів менше широко поширених рішень і помітно швидше заряджатися».

Стартап об’єднує ключові матеріали акумуляторів з наночастинками, які генерують енергію на мікроскопічному рівні. Додаткова перевага цього процесу — підхід Nanom може бути інтегрований у роботу існуючих підприємств з виробництва акумуляторів і не вимагає заміни виробничих ліній.

“Надвелика площа поверхні впливає на швидкість зарядки та місткість, — пояснив гендиректор Nanom Арманн Койіч. – Якщо я беру візитну картку, то у мене є дві поверхні: лицьова і зворотна сторони, але якщо я розріжу її на мільярд частин, то отримаю поверхню розміром з кілька футбольних полів, оскільки буду використовувати не тільки дві сторони, але і все те, що знаходиться між ними — ми можемо використовувати всю цю раніше невикористану площу для зберігання енергії”.

Наночастинки просто змішуються з суспензією — стандартною частиною будь-якої виробничої лінії для елементів живлення. «Ми готові до співпраці з великими постачальниками акумуляторів, а модернізація заводів не займе багато часу», – зазначив Арманн Койіч. – Батареї з підтримкою наночастинок можуть бути вбудовані у матеріали, що використовуються для виготовлення автомобілів, кораблів і літаків».

Технологія Nanom дозволяє весь кузов електромобіля перетворити на один суцільний акумуляторний блок.

Наприклад, компанія вже створила пілотний проєкт, в якому електричний човен був сконструйований таким чином, що її корпус став батареєю — 15 метрів корпусу такого типу мають місткість накопичення енергії п’яти автомобілів Tesla.

Будь-який матеріал або конструкція, які Nanom перетворює у батарею, міцні, не містять шкідливих хімікатів, екологічні та не вибухають при ударі.

Критичною перешкодою на шляху використання всього потенціалу нанотехнологій досі була економічність виробництва наночастинки у достатніх кількостях. Метод компанії Nanom дозволяє створити таке масове виробництво дешево. Точний контроль всіх характеристик цього процесу дозволяє компанії унікальним чином формувати розмір частинок і площі поверхні, що призводить до створення унікальної наноструктури з унікальними властивостями. «Ми можемо перетворювати частинки мікронного розміру у частинки нанорозмірів у промислових масштабах», – заявили у Nanom.

Стартап вже налагодив дослідне виробництво наночастинок.

За рік роботи Nanom залучив $3 млн від декількох інвесторів, включаючи Village Global, Iceland Venture Studio, Perkins Coie і проєкту Green Deal, підтримуваного Європейським Союзом. Компанія збирається розкрити своїх партнерів і розповісти більше про технології наночастинок у найближчі місяці.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button