Всесвіт

Прибульці можуть ховатися в паралельних світах

Паралельні Всесвіти будуть придатні для формування нових зірок і зародження життя навіть у тому випадку, якщо вони містять іншу кількість темної енергії, ніж наш всесвіт, заявляють учені в статті, опублікованій в журналі MNRAS.

“Наші розрахунки показують, що навіть якщо паралельні світи містять у собі занадто багато або мало темної енергії, ці зміни мінімальним чином вплинуть на їх здатність формувати нові зірки і планети. Це, в свою чергу, говорить про те, що розумне життя повинно існувати в паралельних Всесвітів”, — заявив Джеймі Сальсідо (Jaime Salcido) з Даремського університету (Великобританія).

Понад півстоліття тому американський астроном Френк Дрейк розробив формулу для обчислення кількості цивілізацій у Галактиці, з якими можливий контакт, намагаючись оцінити шанси на виявлення позаземного розуму і життя.

Фізик Енріко Фермі у відповідь на досить високу оцінку шансів міжпланетного контакту за формулою Дрейка сформулював тезу, яка зараз відома як парадокс Фермі: якщо інопланетних цивілізацій так багато, то чому людство не спостерігає жодних їхніх слідів?

Цей парадокс вчені намагалися вирішити безліччю способів, найпопулярнішим з яких є гіпотеза “унікальної Землі”. Вона говорить про те, що для появи розумних істот необхідні унікальні умови, по суті, повна копія нашої планети.

Інші астрономи вважають, що ми не можемо зв’язатися з інопланетянами з тієї причини, що галактичні цивілізації або зникають дуже швидко, щоб ми могли їх помітити, або ж тому, що вони активно приховують факт свого існування від людства.

Сальсідо і його колеги задалися більш “широким” питанням – якщо інопланетного життя не існує в нашому Всесвіті, може воно існувати за його межами?

Справа в тому, що багато астрономів і космологів сьогодні вважають, що наш Всесвіт володіє рядом унікальних характеристик, у тому числі співвідношенням часток видимої, темної матерії і енергії, завдяки яким в ній можуть існувати зірки, планети і відповідні умови для зародження життя.

Найменші відхилення в значеннях цих і деяких інших фізичних констант, як вважають прихильники цієї ідеї, що отримала ім’я “антропний принцип”, зроблять гіпотетичний паралельний Всесвіт млявим або скоротять терміни його життя настільки, що “брати по розуму” в ньому просто не встигнуть з’явитися.

Британські астрофізики перевірили, чи так це, створивши комп’ютерні моделі інших світів, де темна енергія мала дещо інші властивості і інакше впливала на процес розширення меж всесвіту.

З одного боку, ці розрахунки дійсно показали, що наш Всесвіт містить у собі аномально мало темної енергії, про що часто говорять прихильники антропного принципу. З іншого боку, збільшення її кількості в кілька сотень разів ніяк не впливало на процес формування зірок, щільність галактик і інші важливі риси паралельних світів, пов’язані з їх заселеністю.

Це, в свою чергу, ставить під сумнів і антропний принцип, та теорію про мультивсесвіт, що пояснює унікальну кількість темної енергії у нашому всесвіті.

“Ми задалися питанням – як багато темної енергії потрібно, щоб повністю “вбити” життя? Виявилося, що прискорення розширення Всесвіту практично не впливало на швидкість народження зірок і поява відповідних майданчиків для зародження життя. Навіть коли ми підвищували її кількість в сотні разів, Всесвіт не ставав мертвим”, — підсумовує Паскаль Елахі (Pascal Elahi), ще один автор статті з університету Західної Австралії в Кроулі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button