Людина

Доведено, що довготривале сидіння погіршує кровообіг мозку

Згідно з новим дослідженням, довготривале сидіння без вправ може уповільнити приплив крові до мозку. В результаті у людини підвищуються шанси розвитку захворювань ЦНС, зокрема слабоумства і неврозу.

Британські дослідники з Ліверпульського університету виявили свідоцтва зменшення припливу крові до мозку у людей, які сидять протягом тривалого часу. Було доведено, що це сприяє розвитку неврологічних розладів на кшталт деменції. На додаток до збільшення ваги малорухливий спосіб життя може викликати болі в спині, проблеми з ногами і інші захворювання. Для вивчення феномену вчені звернулися за допомогою до 15 добровольцям, у яких була сидяча робота.

Всі учасники виконували вправи декілька днів поспіль, після чого кожен приходив в лабораторію, де сидів чотири години. Спершу піддослідних просили проводити час на стільці чотири години поспіль. По їх закінченні потрібно було піднятися з цього положення і кожні 2 хвилини ходити на біговій доріжці. При обстеженні добровольці були оснащені пов’язкою, яка вимірювала мозковий кровообіг за допомогою ультразвуку. Кращі результати були показані після двохвилинних перерв, під час яких спостерігалося прискорення припливу крові. Тому лікарі настійно рекомендують робити короткочасні фізичні навантаження на роботі.

Кнопка «Наверх»
Закрыть