Людина

Чому чоловіки мовчать, а жінки кричать під час сварки

сварка всімїПсихолог з Америки Джон Готман вивів у своїх дослідженнях, що чоловіки більш емоційно вразливі й довше перебувають у напрузі.

Так, на початку сварки у чоловіків різко зростає серцебиття і піднімається тиск. При цьому в такому стані вони знаходяться набагато більш тривалий проміжок часу, ніж жінки. Тому чоловіки частіше страждають від інфарктів, їх внутрішній запобіжник просто не витримує. Під час «серйозних розмов» серце чоловіка починає калатати на 20-30 ударів більше норми. Зміни в його організмі відбуваються занадто стрімко, часто чоловік не може прийти в себе і після сварки.

У жінок в більшості випадків пульс взагалі не змінюється, що говорить про те, що їй набагато комфортніше висловлювати свої претензії і що, говорячи про них, вона відчуває себе в своїй тарілці. Якщо жінка мовчить про свої образи, то вони можуть перерости в затяжні депресії і навіть у такі захворювання як виразка шлунка і коліт. Жінці не можна збирати в собі негативні емоції, випустити ж їх з себе вона може, тільки розповівши про свої переживання.

Чоловіки, навпаки, віддають перевагу мовчанню, щоб не витрачати сили і зайвий раз не наражати своє серце і мозок зайвому стресу. У багатьох випадках чоловіки роблять це на рівні підсвідомості. До того ж, чоловіки не настільки злопам’ятні як жінки, тому їм простіше забути про проблему, ніж порушувати її в розмові.

Психологи радять парам все ж таки не відмовчуватися і говорити про свої проблеми, адже тільки так їх можливо вирішити. Однак робити це необхідно акуратно, не використовуючи негативно забарвлені репліки і як можна рідше вживати займенник «ти», замінюючи його безособовими словами.

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button