Різні цікавинки

Припинення юридичної особи

foto_cikavosti_12.09.2014-01_resizedКоли ви починаєте власний бізнес (самі або з партнерами), то держава надає вам певні права. Але одночасно ви покладаєте на себе й обов”язки, зокрема, по веденню обов”язкової звітної документації, дотримання трудового законодавства і безпеки праці, пожежної та санітарної безпеки тощо. Адже із звичайного громадянина ви перетворюєтесь на підприємця, який може користуватися виробничими засобами підвищеної небезпеки, наймає на роботу людей.

Отже, разом з підприємницькою свободою приходить і відповідальність підприємця-бізнесмена – як соціальна чи моральна, так і юридична. Така відповідальність починається з моменту реєстрації та закінчується моментом припинення юридичної особи. Якщо ж ви вже не провадите діяльність, то краще цієї відповідальності позбавлятися.

Все, що відбувається в період між цими двома часовими відмітками – реєстрацією та припиненням, регламентовано законодавством України, в тому числі і сама процедура припинення. Проте, набір дозволених правничих засобів дозволяє кваліфікованому юристу зняти з вас всі лишні клопоти кількома способами.

Процедура припинення юридичної особи, або ж ліквідація підприємства може бути здійснена в один з нижче наведених варіантів:
-шляхом ліквідації за рішенням власника;
-за рішенням суду;
-альтернативна ліквідація (шляхом продажу підприємства).

Ліквідація юридичної особи

Це припинення діяльності юридичної особи без переходу прав і обов’язків ліквідованої юридичної особи будь-яким іншим юридичним особам та внесення до Єдиного державного реєстру запису про припинення юридичної особи.

Ліквідація за рішенням суду

Порядок ліквідації юридичної особи чи фізичної особи-підприємця шляхом банкротства передбачений Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Банкрутство – визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Альтернативна ліквідація

Процедура ліквідації ТОВ та інших юридичних осіб не призводить до припинення юридичної особи та внесення відповідно запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а полягає у відступленні своєї частки у юридичній особі на користь іншої особи, зміні керівника юридичної особи та, за необхідності, місцезнаходження, найменування та видів діяльності такої юридичної особи.При цьому жодних перевірок контролюючими органами не здійснюється. Після державної реєстрації відповідних змін ні засновники, ні керівник не будуть мати жодного відношення до юридичної особи.

Зрозуміло, що у будь-якому випадку найкраще все доручити юристу, який здійснить весь комплекс супроводу, узгоджень, організаційних і представницько-правових заходів по припиненню юридичної особи та зробить це швидко, за мінімальною ціною, без черги і прихованих платежів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button