Здоров'я

Як вилікувати наркомана

foto_cikavosti_12.09.2014-02_resizedЧасто може бути дуже важко зізнатися собі, що Ваш чоловік, син, або інша близька людина переступив межу і став наркоманом.

Ознаки наркоманії

Коли ми знаходимося поруч з людиною тривалий період нашого життя, доглядаючи за нею, люблячи її, часто може бути важко визначити, коли вона змінилася в результаті наркоманії. Симптоми наркоманії проступають поступово, що робить їх важковпізнаваними для тих, хто живе з людиною пліч-о-пліч. Сам же страждаючий наркоманією найчастіше не усвідомлює, що у нього є проблеми і він потребує допомоги. Допомоги професійної у Наркологічному центрі Ренесанс за адресою http://ncrenessans.kiev.ua/, де проведуть діагностику, медицинську детоксикацію, нададуть психологічну допомогу, і головне — все це анонімно та за доступною ціною!

Деякі з загальних симптомів наркоманії:

— Екстремальні зміни настрою — веселощі, смуток, схвильованість, тривожність, і т.д.

— Сонливість набагато більше, ніж зазвичай, або в різний час дня і ночі

— Зміни в енергійності — несподівано людина відчуває себе дуже втомленою або раптом сповнена сил і енергії

— Втрата або збільшення ваги

— Несподіваний стійкий кашель або нежить

— Зіниці очей більші, ніж зазвичай

— Скритність

— Лінь

— Злодійство

— Фінансові скачки, то раптом з’являються великі суми готівки, то грошей немає взагалі

— Зміни в компанії, нові друзі

— Множинні телефонні розмови, як правило крадькома

— Повторні нез’ясовані відлучки, часто термінові

— Інвентар для вживання наркотиків, такий як незвичайні трубки, шприци, сигаретний папір, невеликі ваги і т.д.

Лікування наркоманів — це не те, що слід розглядати як спосіб зробити з поганої людини знову хорошу, а як засіб, щоб хворі люди позбувалися від своєї хвороби. Якщо не соромно визнати, що Вам або Вашому партнеру потрібна допомога, і як тільки цей важкий крок зроблений, Ви вже на шляху до одужання.

Реально вилікувати наркомана на дому?

Часто самі наркомани вважають, що можуть в будь-який момент самостійно відмовитися від вживання наркотиків. Це страшна ілюзія. Це твердження відображає повне незнання пастки наркоманії — гострого абстинентного синдрому (ломки), який може бути фатальним або привести назад до вживання наркотиків, незважаючи на наміри «кинути».

Імунна система наркомана руйнується і наркотики вже після першого застосування несуть свої страшні наслідки — інфекції, рак, серцево-судинні захворювання, психічні розлади. Часто після того, як наркоман утримувався навіть 15 — 20 років, без всяких видимих причин він повертається до прийому наркотиків, навіть більш інтенсивно, ніж раніше. Важливо не просто перестати вживати наркотики, але ще й навчитися стійко протистояти спокусі.

Лікування на дому рідко буває успішним і часто закінчується поверненням до зловживання наркотиками і страждань сім’ї. Але безсумнівно допомога і підтримка близьких людей просто незамінна в лікуванні наркоманії

Як вилікувати наркомана

Кілька порад, якщо Ваша кохана людина має проблеми зловживання наркотиками:

Маленькі кроки

Лікування наркоманії — це методична процедура, яку необхідно проходити крок за кроком. Часто, коли Ви намагаєтеся допомогти наркоману, Ви повинні переконатися, що не робите це з поспішністю. Лікування наркоманії вимагає повільних кроків на шляху до успіху, і стійкого розпорядку. Наприклад, якщо людина курить п’ятнадцять сигарет в день, Ви повинні переконатися, що вона зменшує кількість до трьох сигарет до кінця місяця. Знову ж таки, процес повинен бути повільним і реструктуризованими в кінці кожного тижня. У разі, якщо попросити наркомана відмовитися від наркотиків в одночас — його тіло зможе не витримати напруги, і це в свою чергу призведе до серйозних ускладнень.

Друзі та сім’я грають важливу роль

Величезну допомогу в лікуванні наркоманії можуть надати через друзі і члени сім’ї. У разі, якщо вам «пощастило» мати справу з наркоманом в своїй сім’ї, на Вас лежить величезна відповідальність, щоб направити кохану людину в потрібне русло. Пристрасть до наркотиків — це погана звичка, яка повинна бути викорінена. Якщо Ви хочете вилікувати наркомана від його пристрасті до наркотиків, необхідно переконати друзів і родичів брати активну участь в цьому процесі.

Пам’ятайте, що лікування від наркотичної залежності — це єдиний спосіб, щоб зупинити наркомана від знищення власного життя.

Кнопка «Наверх»
Закрыть