Людина

Прийом оральних контрацептивів покращує просторову уяву

Перехід на протизаплідні таблетки може мати неочікуваний ефект, кажуть американські вчені з Університету Пенсільванії. Дослідження показали, що прийом оральних контрацептивів може поліпшити просторову уяву у жінок, яка зазвичай набагато краще розвинена у чоловіків. Ця «маскулінізація» жіночого розуму може значно полегшити життя жінок, дозволяючи їм, до прикладу, легше розуміти географічні карти.

0818074ec05044ac946474675e63f951

Фахівці вивчили майже 400 чоловіків і жінок за допомогою двох психологічних тестів. Один із них був розроблений, щоб перевірити просторову уяву і здатність бачити форму в трьох вимірах, а другий досліджував вербальні навички і включав створення пропозицій з слів із заданими ініціалами. Частина жінок в експерименті не брали контрацептиви, інші приймали монофазні або трифазні таблетки. Як і очікувалося, чоловіки пройшли просторовий тест набагато краще, ніж жінки. Тим не менш, жінки, що приймають монофазні таблетки, перевершили інших жінок.

Дослідники вважають, що це може бути пов’язано з низьким рівнем жіночого статевого гормону естрогену в даних таблетках. Цей гормон, як вважають вчені, пригнічує просторові навички, а це означає, що більш низький рівень цього гормону покращуює їх.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button