Людина

У вусі в’єтнамця виросли гриби

У В’єтнамі пацієнт поскаржився на біль у вусі, і лікар виявив у нього в вушному каналі гриби.

Пацієнт, який побажав залишитися невідомим, прийшов до лікарні неподалік від міста Ханой зі скаргами на свербіж та біль у вусі. Лікар виявив на вушній раковині чорні спори, а отоскопія показала, що там виріс «цілий ліс» з грибків. За словами доктора, якби пацієнт звернувся за допомогою трохи пізніше, грибок міг би розростися і зруйнувати його вухо.

Британський лікар-отоларинголог Девід Баулдер (David Bowdler) на прохання Daily Mail вивчив деталі випадку. Він припустив, що вторинна інфекція розвинулася через неправильне лікування іншого бактеріального вушного захворювання. Доктор заявив, що пацієнт страждає отомікозом, а збудником захворювання став грибок Аспергіл чорний. За словами Баудлера, вилікувати інфекцію можна вушними краплями і вакуумною чисткою вух.

У запущених випадках отомікоз може призвести до погіршення слуху. Захворювання частіше розвивається в тропічних країнах, тому, що вологий клімат сприяє зростанню грибка. Інфекцію може спровокувати також брак вушної сірки, яка очищає канал.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button