Людина

Про що говорить біль у правому й лівому боці тіла

Медики розповіли, що точне знання про розташування болю в боці може мати вирішальне значення для постановки діагнозу. Таким чином, його жертви повинні якомога точніше визначати, вражені у них ліва, права або обидві сторони тулуба. Про це розповіли лікарі. Повідомляє geisinger.

Біль в лівому боці. Зліва знаходяться ліва нирка і наднирник, селезінка та частина кишківника. Односторонній біль зліва вказує на захворювання цих органів.

Біль у правому боці. Тут розташовуються права нирка, сечовивідні шляхи, печінка, жовчний міхур та підшлункова залоза. Біль може сигналізувати про проблеми з ними.

Біль в боці з обох сторін. Якщо обидві нирки уражаються основним захворюванням, біль може виникати з обох сторін.

Причини болю в боці. Нирки й наднирники, жовчний міхур, селезінка, кишківник: в черевній порожнині багато внутрішніх органів розташовані на рівні боків. Крім захворювань цих органів, біль у боці здатні викликати напруга або защемлення нерва.

Грижа міжхребцевого диска. Біль у спині може поширюватися на боки. Залежно від висоти й тяжкості грижі міжхребцевого диска біль може поширюватися в руку або ногу, викликаючи оніміння або параліч.

Запалення підшлункової залози (панкреатит). Виявляється гострим болем у верхній частині живота та у лівому боці. Інші симптоми включають нудоту, блювоту, гази та жар.

Защемлення нерва. Якщо нерв був затиснений в спині, наприклад, як частина грижі міжхребцевого диска, — виникає біль у боці.

Кісти яєчників. Гормональні зміни можуть викликати утворення на яєчниках бульбашок, наповнених рідиною. Якщо вони стають великими, змінюють своє положення або лопаються, може виникнути біль.

Запалення жовчного міхура. Типовий симптом — тупий біль у правому боці, іноді можуть бути кольки. Якщо у вас також жар і запаморочення, слід якомога швидше звернутися до лікаря.

Оперізуючий лишай. Зараження вірусом оперізуючого герпесу призводить до запалення нервів в області боків. На шкірі у вигляді пояса з’являється дуже болючий висип.

Запалення нирок (пієлонефрит). Крім болю в боці також виникають болі при сечовипусканні й часті позиви до нього.

Камені в нирках. Коли камені мігрують з нирок в сечовід, то викликають дуже сильні больові спазми. Вони супроводжуються нудотою і блювотою.

Скарги на травлення. Метеоризм, при якому в кишківнику накопичується газ, — ще одна можлива причина. Часто таким болем страждають люди з синдромом подразненого кишківника.

Напружені м’язи. Зазвичай хвороблива напруга в м’язах попереку виникає в результаті одностороннього стресу або тривалого жорсткого сидіння.

Коли до лікаря? Якщо крім болю виникають підвищення температури й лихоманка, кров у сечі або сенсорні порушення в кінцівках, слід якомога швидше звернутися до лікаря.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button