Екологія

Генна інженерія допоможе запобігти глобальному голоду, викликаним зміною клімату

Вчені впевнені, що генна інженерія врятує людство від глобального голоду, викликаного зміною клімату. Міжурядова група експертів по глобальному потеплінню опублікувала спеціальну доповідь про зміну клімату та земельних ресурсах, авторами якого є 107 фахівців з 52 країн.

Основний висновок доповіді полягає в тому, що люди вже використовують майже половину землі планети для виробництва продовольства, і по мірі зростання світового населення сільськогосподарських земель буде відчуватися їх нестача. Це пов’язано з тим, що одним з наслідків зміни клімату стане зниження продуктивності сільського господарства в тропіках. Рішенням буде вирубка лісу і перетворення невикористовуваних земель у сільськогосподарські угіддя. Збезлісення призведе до ще більшого викиду вуглецю, що посилить глобальне потепління на планеті.

У майбутньому не виключено підвищення кількості голодуючих у світі, а особливо важким стане життя бідних і людей в тропіках. Однак у міру підвищення рівня вуглекислого газу і нагрівання планети ферми в помірних широтах, а саме багаті країни Європи і Північної Америки, насправді побачать збільшення врожайності. Вчені вважають, що виходом із ситуації стане «генетичне поліпшення» сільськогосподарських культур, які зможуть адаптуватися до зміни клімату.

Деякі захисники навколишнього середовища виступають проти генної інженерії. Доповідь МГЕЗК (Міжурядова група експертів зі зміни клімату) свідчить, що важливо дотримуватися компромісу в різноманітних ідеях для вирішення проблеми. Зокрема, жоден із запропонованих вченими варіантів відповіді не є взаємовиключним.

Кнопка «Наверх»