Земля

Процес еволюції бактерій (відео)

Вчені з Медичної школи Гарварду зняли дивовижне відео, яке наочно демонструє нам процес еволюції бактерії кишкової палички.

5206696ad3c67d596a3715f90108caff

Суть експерименту полягала в наступному: продемонструвати, яким чином бактерії адаптуються до непростих для їх виживання умов навколишнього середовища. Для цього була створена гігантська прямокутна чаша Петрі розміром 60 на 120 сантиметрів. Живильний розчин в ній не був однорідним. Чашу поділили на 9 прямокутних секцій. Дві крайні секції містили звичайний живильний розчин, в якому бактерії можуть вільно розмножуватися. А ось в кожну наступну секцію були додані антибіотики, причому чим ближче секція до середини чаші, тим концентрація антибіотиків була вищою.

 

Таким чином, як тільки бактерії досягали межі з наступною секцією, у них не залишалося іншого виходу, крім як еволюціонувати для того, щоб протистояти загрозі свого життя. Нові штами бактерій, стійких до антибіотика, продовжували розмножуватися далі, і так секція за секцією, старі колонії гинули, а нові продовжували повільно, але впевнено рухатися до переможного центру чаші Петрі. Звичайно ж, у відео ви побачите багаторазово прискорений запис цього процесу, адже на весь експеримент у гарвардських вчених пішло 11 днів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button