Земля

Вибух супервулкана загрожує Італії

Вчені виявили перший прямий доказ існування так званої «гарячої зони», яка “живить” супервулкан в південній Італії, який, як вважають експерти, готується до виверження.


Флегрейські поля — вулканічна кальдера на захід від Неаполя, яка в останній раз вивергалася століття тому. Область була відносно спокійною з 1980-х років, коли викид магми або інших рідин в поверхневий шар супервулкана став причиною серії невеликих вивержень.

Зараз, використовуючи сейсмологічні технології, вчені точно визначили розташування «гарячої зони», де розпечений матеріал піднімається, щоб живити кальдеру.

Дослідження провели Лука Де Сьєна з Абердинського університету в співпраці з Вулканологічною обсерваторією Везувію, дослідною лабораторією Неаполітанського університету і Техаським університетом в Остіні. Результати роботи допоможуть передбачити, як і де можуть вдарити майбутні виверження

«Питання, яке спантеличувало вчених, — де саме магма розташовується під кальдерою. Наше дослідження дає перше доказ наявності гарячої зони під містом Поццуолі, яка поширюється в море на глибину 4 км, — говорить Де Сьєна. — Хоча це наймовірніше розташування невеликої ділянки магми, він може бути також нагрітим верхнім шаром більш широкої магматичної камери, яка розташована ще глибше».

Відносно низький обсяг сейсмічної активності в області з 1980-х років припускає, що в кальдері збільшується тиск, роблячи її ще більш небезпечною.

«За останні 30 років поведінка вулкана змінилася, ситуація стала „гарячою” через рідини, які проникають через всю кальдеру», — пояснює Де Сьєна.

«Що б не виробляло активність під Поццуолі в 1980-х роках, воно змістилося кудись ще, тому небезпека зараз може бути набагато ближче до Неаполя, який щільно заселений. Флегрейські поля зараз можна порівняти з киплячою каструлею супу під поверхнею землі».

«Що це означає в плані масштабу будь-якого майбутнього виверження, ми сказати не можемо, але немає сумніву, що вулкан стає більш небезпечним».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button