Технології

Рекорд ефективності сонячних панелей

Спільний німецько-французький проект в області сонячної енергетики знову підвищив ефективність своїх розробок. На цей раз вдалося встановити новий світовий рекорд, досягнувши ефективності панелей, яка становить 46% (в порівнянні з попереднім показником – 43,6%).

Рекорд ефективності сонячних панелей

Таких результатів вдалося досягти завдяки чотирьохконтактній комірці. Розробниками комірчини є Інститут Фраунґофера з вивчення сонячної енергії (Німеччина) і компанія Soitec (Франція). Продукт є одним із осередків інноваційного покоління багатоконтактних сонячних панелей, створених для концентраторних фотоелектричних електростанцій. В перспективі ця технологія дозволить підвищити ефективність сонячних елементів до 50% за умови, що концентрація сонячних променів буде високою.

Суть технології в тому, що кожна комірчина включає в себе 4 субкомірчинки, які, в свою чергу, перетворюють в четверту частину фотонів. Це стало можливо завдяки надзвичайно точному настроюванню товщини кожного структурного шару комірчин.

Встановлений рекорд був на офіційному рівні підтверджено в Japanese National Institute of Advanced Industrial Science and Technology – лідируючому центру з перевірки роботи сонячних батарей.

Читайте також: Домашні сонячні панелі Південної Австралії

Багатоконтактні сонячні комірки за основу використовують напівпровідники групи III-V. Клітина-рекордсмен має 4 контакти і перетворює сонячне випромінювання діапазону 300-1750 нанометрів. Світло концентрується за допомогою лінзи Френеля, встановленої на кожній маленькій комірці. Ступінь концентрації сонячного світла під час встановлення рекорду рівнялася 508. Головною складністю у створенні даної технології виявилося точний розподіл світла між усіма чотирма субкомірчинами. Проте з труднощами вдалося впоратися, і у Франції вже встановлені нові виробничі лінії. У департаменті розвитку сонячних елементів компанії Soitec відзначили, що над оптимізацією процесу працювали 25 техніків та інженерів.

Натхнення: http://www.innoros.ru/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button