Здоров'я

Профілактика грипу: готуємося до бою

Дитячі лікарі зазвичай кажуть, що дитина, яка часто хворіє, — це здоровий дорослий. Можливо це так і є. Але все одно для батьків, у яких хворіють діти — це випробування. Уникнути грипу практично неможливо. З настанням прохолодної пори року в комплексі з відвідуванням дитячого садка, батьки повинні підготуватися до бою з ОРВ.

Захист

Як відомо, абсолютного захисту від грипу не існує. Але вакцинація себе дуже добре зарекомендувала. В Україні сьогодні використовуються вакцини, які довели свою ефективність і безпеку. Але при виборі вакцини, обов’язково потрібно порадитися з педіатром.

Діти переносять підвищену температуру легше ніж дорослі. Тому не варто поспішати збивати температуру, якщо вона не перевищує 38,5 градусів. Краще рясно поїти дитину. Але слід уважно стежити за станом. При будь-якому відхиленні від нормальної поведінки або якщо кінцівки малюка стали холодними, а сам він зблід, потрібно негайно звернутися до лікаря або викликати швидку.

Кашель

Найчастіше грип супроводжується сильним виснажливим кашлем. У першу чергу потрібно задіяти засоби народної медицини. Ідеальним рішенням є придбання інгалятора. Цей чудовий прилад послужить вам вірою і правдою не один рік. Також потрібно поїти дитину теплим молоком з медом або розведеним у воді малиновим варенням. Також є й аптечні засоби на основі натуральних природних компонентів — це різні краплі і сиропи.

Якщо кашель не проходить, а починає приймати гавкаючий характер і при цьому сипне голос дитини, варто звернутися до лікаря.

Нежить

Соплі у малюка можуть доставляти масу неприємностей. Важливо навчиться позбавити малюка від шмарклів інакше він просто не зможе нормально спати. Мама обов’язково повинна навчитися користуватися аспіратором. Коли дитина навчиться сякатися, потрібно правильно допомагати йому це робити. По черзі закривати одну і другу ніздрю і ні в якому разі не закривайте обидві ніздрі, тому, що інфекція може перейти в вуха і очі. Важливо пам’ятати, що судинозвужувальні засоби не завжди добре переносяться дітьми. Тому до таких препаратів варто ставитися обережно.

Не варто боятися хвороби, а потрібно бути до неї готовим. Статистика говорить, що діти хворіють на грип майже у вісім разів частіше, ніж дорослі. Основна частина — це діти віком від півроку до п’яти років. В середньому діти хворіють від п’яти до дванадцяти разів на рік.

Кнопка «Наверх»