Людина

Профілактика інсульту

Статистика показує, що з інсультом стикається страшенна кількість людей. Наприклад, у США кожні сорок секунд у когось трапляється удар. Такі дані не можуть не лякати. Однак перш ніж говорити про те, як запобігти ризику інсульту, необхідно зрозуміти, що з себе представляє інсульт.

Інсульт — це гостра проблема, пов’язана з кровообігом в мозку. Якщо стався розрив судини, необов’язково великий, то такий інсульт називається геморагічним, а якщо тромбу, через що перекривається потік крові в мозок, то ішемічним. У першому разі кров чинить тиск на нервову тканину, порушуючи, таким чином, її роботу. У другому — перекривається доступ кисню до мозку, клітини гинуть. В результаті у людини порушується функція мови, у когось частково або повністю паралізує тіло, хто відразу ж помирає — дивлячись, яка ділянка головного мозку постраждав.

Найстрашніше — це те, що ймовірність інсульту передбачити практично неможливо. Звичайно, є ті, хто опиняється в групі ризику: гіпертоніки, люди з різними серцевими захворюваннями, діабетики, люди із зайвою вагою або ті, хто приймає певний вид таблеток (від деяких протизаплідних можна отримати удар), а також люди, у яких в сім’ї ті випадки інсульту зустрічалися досить часто. У разі, якщо ви можете віднести себе до якої-небудь з цих груп, негайно зверніться до лікаря, щоб зуміти (наскільки це взагалі можливо) запобігти ризик інсульту.

Що ж являє собою профілактика інсульту?

Перш за все, почніть стежити за вагою. Якщо ви розумієте, що у вас є зайві кілограми, то постарайтеся позбутися від них, оскільки із-за цієї проблеми ви можете зіткнутися з різними неприємностями: захворювання кровоносної системи, збільшення артеріального тиску… Візьміть себе в руки і позбавтеся від п’яти кілограмів — ви самі відчуєте, наскільки менше проблем зі здоров’ям у вас стане.

Включіть у свій раціон овочі та фрукти. У день з’їдайте приблизно по чотири порції (не обов’язково величезних), тому, що їжа рослинного походження покращує еластичність судин і знижує артеріальний тиск.

Киньте палити. Годі бігати з друзями «за компанію», навіть якщо ви просто стоїте поруч. Пам’ятайте, що пасивне куріння не менш небезпечне, ніж активне.

Також виключіть алкоголь зі свого харчування або, якщо повне виключення здається неможливим, зменшіть його кількість. Тут є свої нюанси, які краще за все обговорити з лікарем, бо в деяких ситуаціях алкоголь може бути корисним.

Кнопка «Наверх»