Людина

Наука – це все вигадки

Більшість наукових відкриттів висмоктані з пальця тільки заради грошей і слави. Таке відкриття зробив професор фізики Джуліан Кук (Julian Cook). Згідно з його заявою, він і його товариші по цеху придумують свої відкриття тільки для того, щоб отримати гранти і потрапити в науково-популярні серіали телеканалу BBC2.

Наука - це все вигадки

«Ось, наприклад, історія з ДНК, яка доводить, що представники Гомо Сапієнс на ранніх етапах свого розвитку повсюдно вступали у статеві стосунки з іншими гомінідами. Іншого матеріалу для подібного відкриття, крім купки кісток, не існує. Навіть Пуаро не зміг би прийти до такого висновку », – говорить професор Кук.

«Поглянувши на ці кістки, ви починаєте спамити в мережі. І от ви вже в газетах і в телеящику. Ви купаєтеся в грошах, а помічник костюмера цікавиться, в якому блейзері і джинсах вам зручно з’явитися на ТБ у програмі Джонатана Росса (Jonathan Ross)».

«Справжня наука є дуже нудна, так що краще заявити про те, що до Землі наближається гігантський метеорит, а владу можуть захопити роботи-вбивці. Якщо ви всього лише роздивляєтеся мікробів в свій малесенький настільний телескоп, ви ні за що не потрапите до телезірки Фіоні Брюс (Fiona Bruce)».

«Сер Ісаак Ньютон придумав гравітацію, тому що хотів прославитися, але у нього зовсім не було голосових і акторських даних», – розповідає історик науки Мері Фішер (Mary Fisher). – У світі науки повно чорноробів, які все зводять до якихось земних речей, але нікому це не цікаво, оскільки звучить буденно».

«Основна маса знань людини – це свого роду театр. Ось, наприклад, Брайан Кокс (Brian Cox – англ. фізик, професор, учасник експериментів на Великому адронному колайдері, популяризатор науки на телеканалі Бі -Бі -Сі, – прим. Перекл.). Він всього-лишень здав один іспит зі столярної справи. Що він може пред’явити? Головним чином, шевелюру, яка запам’ятовується, і приємними манерами.

Натхнення: inosmi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button