Людина

Еволюція пояснює, чому хлопці дістаються стервам

Коли мова йде про пошук пари, стандартна формула передбачає, що чоловіки борються за увагу жінок. Жіноча конкуренція за чоловіків зазвичай привертає до себе менше уваги. Однак нове дослідження показало, що у дівчат-підлітків плітки і уїдливість відіграють роль інструмента конкуренції, що допомагає підвищити їх сексуальну привабливість в порівнянні з суперницями.

Еволюція пояснює, чому хлопці дістаються стервам

Агресія дівчат по відношенню до дівчат – цілком реальна річ. Кожен, хто вчився в школі (або дивився фільм «Погані дівчата» («Mean Girls»)) знає про такі речі, як вигнання з компанії, мовчазний бойкот, плітки і розголошення секретів. Питання в тому, чи зміцнюють дівчата таким чином свої соціальні позиції в цілому, або це робить їх більш привабливими як потенційних партнерів?

Секс і мозок

Автор дослідження – психолог Трейсі Вайанкур (Tracy Vaillancourt) – стверджує, що вірно останнє. Виявляється, так звана непряма агресія використовується жінками частіше, ніж чоловіками, і в основному спрямована на інших жінок. Вона найбільш часто застосовується в юності і в молодості – у період максимальної жіночої фертильності.

За даними одного з лабораторних експериментів, жінки, яких попередньо підштовхнули до думки про побачення, з більшою ймовірністю відповідають, що постараються забезпечити соціальний бойкот жінці, яка образила їх. Інший експеримент, проведений Вайанкур, показав, що його учасниці поводилися «стервозно» по відношенню до сексуально одягненої жінки, на відмінно від тієї жінки, яка була одягнена в менш елегатний одяг. Аналогічним чином, за даними опитування канадських підлітків, ймовірність стати об’єктом агресії для привабливої дівчини на 35 % вища, ніж для її подружок з менш яскравою зовнішністю.

Паскудне дівча

Мабуть, жінки еволюційно схильні до того, щоб бити в спину замість прямої агресії – бійок, образ в обличчя – через свої материнські функцій, пояснює LiveScience:

«Роль жінок у дітородженні та вихованні дітей забезпечує їм більшу цінність в порівнянні з чоловіками, тому вони не можуть ризикувати, дозволяючи вирішувати суперечки кулаками, – стверджує Енн Кемпбелл (Anne Campbell), еволюційний психолог з британського Даремського університету, яка не брала участь в дослідженні. – Тактики бойкоту і пліток за спиною дозволяють жінкам конфліктувати без ризику для тіла».

І ця тактика працює – принаймні, для жінок. «Погані дівчата», за даними ряду досліджень, зустрічаються з великою кількістю хлопців, а єхидство ефективно відлякує потенційних суперниць, пише LiveScience:

«Подібна уїдливість не тільки робить жінку, яка стала об’єктом насмішок, занадто засмученою і тривожною, щоб конкурувати на сексуальному ринку. За словами Вайанкур, дослідження показали, що і чоловіки починають вважати суперниць менш привабливими – якщо тих порочить симпатична дівчина».

Натхнення: inosmi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button