Технології

Вчені з’ясували, що науковим сенсацій не можна довіряти

Британські вчені провели аналіз достовірності сенсацій, опублікованих в наукових видань. В результаті вони усвідомили, що в безглуздих, безпідставних сенсаціях винні наукові співробітники та піарники, які попросту привертають до себе увагу.

Germany Zeiss

Вчені з’ясували, що щоденні сенсаційні статті — не що інше як звичайні дослідження. Проте в руках досвідчених піарників наукові експерименти перетворюються на відкриття: диво-препарати від раку, ефективні таблетки для схуднення та інші новини.

За словами вчених, гучні заголовки — витівки популярних видань, які намагаються привернути увагу. У більшості випадків роботи вчених — звичайні дослідження, які призводять до давним-давно відомим висновкам, а не сенсаціям.

Читайте також: Найдивніші відкриття та винаходи вчених

Так, вчені з Стенфорда вважають, що 85% досліджень в медицині — дурниця. Однак фахівці Університету Кардіффа визнали, що авторами перебільшень стають письменники прес-релізів до наукових робіт. Як правило, висновки в прес-релізах не відповідають дійсній суті експериментів. Там вказані лише поверхневі висновки та майбутні перспективи. Саме на їх основі журналісти пишуть «сенсації».

Натхнення: chto-proishodit.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть