Технології

Вчені з’ясували, що науковим сенсацій не можна довіряти

Британські вчені провели аналіз достовірності сенсацій, опублікованих в наукових видань. В результаті вони усвідомили, що в безглуздих, безпідставних сенсаціях винні наукові співробітники та піарники, які попросту привертають до себе увагу.

Germany Zeiss

Вчені з’ясували, що щоденні сенсаційні статті – не що інше як звичайні дослідження. Проте в руках досвідчених піарників наукові експерименти перетворюються на відкриття: диво-препарати від раку, ефективні таблетки для схуднення та інші новини.

За словами вчених, гучні заголовки – витівки популярних видань, які намагаються привернути увагу. У більшості випадків роботи вчених – звичайні дослідження, які призводять до давним-давно відомим висновкам, а не сенсаціям.

Читайте також: Найдивніші відкриття та винаходи вчених

Так, вчені з Стенфорда вважають, що 85% досліджень в медицині – дурниця. Однак фахівці Університету Кардіффа визнали, що авторами перебільшень стають письменники прес-релізів до наукових робіт. Як правило, висновки в прес-релізах не відповідають дійсній суті експериментів. Там вказані лише поверхневі висновки та майбутні перспективи. Саме на їх основі журналісти пишуть «сенсації».

Натхнення: chto-proishodit.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button