Технології

Нова гнучка мембрана видаляє з води токсичні метали і солі

Нова гнучка полімерна мембрана поглинає майже 100% металів, таких як ртуть, мідь або залізо, під час опріснення, а також солі. В результаті виходить чиста прісна вода.

Хіміки Каліфорнійського університету в Берклі знайшли спосіб спростити видалення з води токсичних металів – ртуті й бору.

Опріснення або видалення солі – це тільки один крок у процесі виробництва питної води, наприклад, для сільського господарства. До або після видалення солі воду очищають від бору, важких металів, таких як миш’як і ртуть. Часто цей процес залишає після себе токсини, які важко утилізувати.

Новий метод на основі мембран видаляє майже 100% токсичних металів і виділяє цінні метали для подальшого використання або утилізації. За словами авторів, мембрану легко інтегрувати в нинішні системи очищення води.

В процесі розробки хіміки з Каліфорнійського університету в Берклі синтезували гнучкі полімерні мембрани з наночастинками, які можуть бути налаштовані на поглинання певних іонів металів, наприклад, золота або урану.

Мембрану можна налаштувати на якийсь певний тип частинок, які вона буде поглинати.

Дослідники сподіваються, що зможуть налаштувати наночастинки на видалення інших видів токсичних хімічних речовин, включаючи поширений забруднювач грунтових вод: ПФАС, або поліфторалкильні речовини, які містяться в пластмасах або, наприклад, радіоактивні ізотопи зі стічних вод АЕС.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button