Технології

Японія і Австралія запускають переробку брудного вугілля в чисте водневе паливо

Японсько-австралійське підприємство запустило пілотний проєкт вартістю $ 390 мільйонів по отриманню водню з бурого вугілля (лігніту). На цей час демонстраційна установка здатна виробляти 70 кілограмів водневого палива в добу. Вона розміщена на теплоелектростанції Лой-Янг в передмісті міста Траралгон австралійського штату Вікторія. У цьому регіоні знаходиться чверть світових запасів бурого вугілля.

Проєкт покликаний продемонструвати, що зріджений водень можна виготовляти в промислових масштабах і безпечно поставлятися за кордон. Австралія сподівається, що водневе паливо дозволить їй завоювати ринки країн, орієнтованих на максимальну екологічність.

Ця країна, п’ята за величиною споживач енергії у світі, має намір протягом найближчих 30 років збільшити використання водневого палива в 10 разів, до 20 мільйонів тонн на рік.

Лігніт вважається найбільш низькоякісним сортом вугілля з-за низької енергомісткості, і тому дешевий. В рамках проєкту водень отримують шляхом взаємодії цієї корисної копалини з киснем і водяною парою при високій температурі і тиску. Побічно в результаті реакції утворюються діоксид вуглецю і деякі інші гази.

Якщо проєкт стане комерційним, вуглекислий газ, який виділяється при виробництві водню будуть захоронювати на дні океану біля узбережжя штату Вікторія. Уряди штатів Південна Австралія і Вікторія паралельно працюють над реалізацією цього завдання.

Згідно з дослідженнями, виробництво водневого палива з бурого вугілля з урахуванням витрат на зберігання вуглекислого газу на 50-70% дешевше отримання водню з використанням виключно відновлюваних ресурсів, наприклад, шляхом електролізу. Проте деякі організації, зокрема Environment Victoria, вважають, що з урахуванням швидкого розвитку поновлюваних джерел енергії, спроби отримувати водень з використанням викопних ресурсів – марна трата грошей.

Вироблений на експериментальному виробництві водень буде доставлятися автотранспортом до морського порту. Там паливо зроблять скрапленим та завантажать в танкер. Через затримки, пов’язаних з введеними через COVID-19 обмеженнями, судно вирушить до Японії не раніше другої половини цього року.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments