Технології

В Швейцарії випробували стратосферний електроліт

Білий двомісний моноплан з несучою поверхнею, покритою сонячними батареями, вирушив у свій перший політ у вісім ранку за місцевим часом. Пілот Даміан Хіршер перебував у повітрі сім хвилин, піднявшись на 300 метрів. Політ пройшов без ускладнень.


Передбачається, що SolarStratos зможе досягати висоти 25 тисяч метрів, неможливої для апаратів з традиційними силовими установками. Через розрідження повітря на такій висоті двигуни внутрішнього згоряння, реактивні і будь-які інші, які мають справу з атмосферним киснем в якості окислювача, перестають працювати. Працювати там може або апарат, який взяв окислювач з собою (ракетний двигун саме так і діє), або електромотор. В Швейцарии испытали стратосферный электролет

Натхненником проекту вважається швейцарський мандрівник Рафаель Домжан (Raphaеl Domjan), відомий використанням сонячної енергії у своїх попередніх пригодах, описаних на персональному сайті та у «Вікіпедії». Вперше досягти стратосфери він має намір вже в майбутньому році. На великій висоті його чекає розріджене повітря і низька температура — мороз досягає 70 градусів за Цельсієм. Оскільки про створення герметичної кабіни через вагові обмеження мова не йде, пілотові доведеться одягати скафандр, на зразок космічного. Це, в свою чергу, означає, що покинути кабіну у випадку позаштатної ситуації він не зможе.

Літак SolarStratos має довжину 8,5 м, при масі 450 кг. На крилах змонтовані 22 квадратних метри сонячних батарей, енергії яких, за задумом авторів проекту, вистачить для цілодобового електропостачання машини. Незважаючи на це про плани тривалого безпосадочного перельоту поки не повідомлялося. Прийдешній стратосферний політ повинен зайняти п’ять годин.

В Швейцарии испытали стратосферный электролет

«Ми хочемо продемонструвати, що з допомогою сучасних технологій можна вийти за рамки того, що пропонує викопне паливо», – скромно анонсує свої плани Домжан. У нього є непоганий шанс переконати нас у своїй правоті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button