Земля

Протока Босфор різко змінила колір

Раптова зміна кольору протоки Босфор, яка розділяє Європу і Азію, здивувала жителів Стамбула. Вчені пов’язують метаморфозу зі зростанням чисельності одного з видів планктону в Чорному морі.


Несподівана трансформація зазвичай блакитних вод Босфору в молочно-бірюзові турбує стамбульців з вихідних. Одні вважають, що стався розлив токсичних речовин. Інші припускають, що зміна кольору води пов’язана з землетрусом, що стався в Егейський регіон в понеділок. Але вчені кажуть, що ніякої таємниці в зміну забарвлення води немає.

Ахмет Семаль Сайдам, професор з Університету Хаджеттепе (Туреччина), сказав, що причиною було збільшення чисельності мікроорганізмів Emiliania huxleyi, які також називають Ehux. «Це ніяк не пов’язано з забрудненням», — сказав він, додавши, що подія особливо добра для анчоусів, популярної страви в Стамбулі. «По всьому Чорному морю „вибух” чисельності Emiliania huxleyi. Це благословення для Чорного моря», — сказав він.

Одна з найбільш успішних життєвих форм на планеті, Emiliania huxleyi — одноклітинний організм, видимий тільки під мікроскопом. Його чудова здатність адаптуватися дозволяє йому процвітати у водах від екватора до субарктичного поясу.

Зміна кольору води в Чорному морі також було зафіксовано супутником НАСА «Терра». НАСА повідомляє, що молочна розмальовка «ймовірно, пояснюється зростанням особливого фітопланктону під назвою кокколітофор». Emiliania huxleyi — вид кокколітоферів. «Цей організм покритий білим карбонатом кальцію і, коли присутній у великій кількості, має тенденцію надавати воді молочний відлив», — кажуть у НАСА.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments