Аналітика

ООН: гряде глобальна продовольча криза

За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, біорізноманіття необхідно для продовольчої безпеки і сталого розвитку.

Однак в останні роки спостерігається його скорочення на генетичному, видовому та екосистемному рівнях, що робить продовольчу і сільськогосподарську систему більш уразливими перед зміною клімату та іншими негативними впливами.

«Багато ключових компонентів біорізноманіття знаходяться в занепаді. Частка порід худоби, що перебувають під загрозою зникнення, збільшується, а різноманітність сільськогосподарських культур зменшується», — йдеться в доповіді.

«На рівні видів багато з тих, хто виконує важливі функції, такі як запилення або боротьба зі шкідниками, перебувають у занепаді внаслідок руйнування і деградації місць проживання, надмірної експлуатації ресурсів, забруднення та інших загроз».

У звіті, опублікованому раніше в журналі Biological Conservation, повідомляється, що понад 40 % видів комах можуть зникнути протягом кількох наступних десятиліть, що може мати катастрофічні наслідки для планети. В зоні ризику і більш великі тварини. Понад 25 % місцевих порід худоби знаходяться під загрозою зникнення, лише 7 %, за оцінками дослідників, нічого не загрожує, а майбутнє більшості інших порід поки неясно.

За словами вчених, скорочення біорізноманіття викликано рядом основних світових тенденцій, в тому числі зміною клімату, міжнародною торгівлею та демографією.

«Все це породжує інші проблеми, такі як зміни у землекористуванні, забруднення, надмірна експлуатація природних ресурсів і поширення інвазивних видів. Взаємодія між цими тенденціями може посилити їх наслідки».

До того ж оцінка і моніторинг стану і тенденцій в області біорізноманіття як на національному, так і на глобальному рівнях нерівномірні і часто обмежені. Це означає, що проблема може бути гіршою, ніж ми собі уявляємо. У доповіді міститься заклик до подальших досліджень в цій області і розширенню політики підтримки сталого використання і охорони природних ресурсів.

Проблема зникаючого біорізноманіття привертає все більше уваги в усьому світі і має стати однією з тем на зустрічі Великої сімки в квітні, на Всесвітньому конгресі з охорони природи в червні і на міжнародній конвенції в Пекіні в наступному році.

«За останні півстоліття людство стало свідком знищення 60 % популяцій ссавців, птахів, риб і рептилій по всьому світу. Ми — перше покоління, яке усвідомлює наш вплив на природу, і ми можемо бути останніми, у кого є шанс запобігти катастрофі. З цим знанням приходить надзвичайний тягар відповідальності, яка лежить на всіх нас», — заявив президент Ірландії Майкл Хіггінс під час виступу на Національній конференції по біорізноманіттю в Дубліні на минулому тижні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments