Всесвіт

Вчені розповіли про раптове пробудження чорної діри в центрі Чумацького Шляху

Телескоп Кека на Гавайських островах зафіксував збільшення яскравості чорної діри, розташованої в центрі Чумацького Шляху. Як відзначають вчені, потужний спалах може говорити про поглинання великої кількості матерії чи розірвання зірки.

Спалах був зафіксований в околицях Sgr A* в центрі галактики, яка змінила свою яскравість в кінці травня. Згідно з однією з гіпотез події, чорна діра вирвала і поглинула частину зірки S0-2, остання змогла наблизитися ще в травні минулого року. Також астрономи не виключають ймовірність поглинання хмари газу G2, що опинився в небезпечній зоні ще п’ять років тому.

Передбачається, що в центральній частині Чумацького Шляху є габаритна чорна діра, чия вага в рази перевищує масу Сонця, а вона розташовується на відстані близько 26 тисяч світлових років від Землі. Її оточують кілька десятків зірок і великі хмари газу, які періодично підходять на небезпечну відстань. Про недавнє поглинання дірою енергії каже спалах сили інфрачервоного світла, зафіксованого телескопа Кека.

Кнопка «Наверх»
Закрыть