Людина

Ранній шлюб може сприяти алкоголізму

Вважається, що шлюб може знизити ймовірність алкогольної залежності, вчені з Університету Співдружності Вірджинії кажуть, що це вірно тільки для певного віку.

Holger Detje

У своєму дослідженні вчені проаналізували дані близько тисячі людей, у яких була виявлена генетична схильність до розвитку алкоголізму. Зокрема, їх цікавив сімейний статус та алкогольні пристрасті. У результаті з’ясувалося, що у тих людей, які вступали в шлюб в ранньому віці (до 21 року) ризик зловживання алкоголем посилювався.

Як кажуть дослідники, думка про те, що вступ у шлюб може знизити генетичну схильність до зловживання алкоголем, мабуть, є справедливою для вже дорослих людей. Коментуючи результати, вони вважають, що в ранньому віці молоді люди можуть не чинити один на одного позитивного впливу. А такі події в житті, як шлюб і батьківські обов’язки настають в певні її моменти.

«Ранні шлюби (тобто у віці 21 року), мабуть, посилюють ризик вживання алкоголю серед людей з більшою генетичною схильністю. Вони не мають такої ж захисної функції, з точки зору ослаблення генетичної схильності, яка спостерігалася в шлюбі в більш зрілому віці — вважає автор дослідження Ребекка Сміт.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button