Людина

Вчені: Регулярні стрибки можуть послужити профілактикою остеопорозу

Група британських вчених з Манчестерського університету провели дослідження і з’ясували, що регулярні стрибки можуть послужити профілактикою остеопорозу у жінок. Дана процедура запобігає стоншенню кісток з віком.

У дослідженні брали участь виключно жінки. У першій групі їм потрібно було стрибати з інтервалом в 4 секунди, після чого перерву збільшували до 15 секунд. У результаті з’ясувалося, що стрибки в такому режимі, що виконуються не менше трьох разів в тиждень по 30 разів, надають позитивний вплив на кістки. Отже, це приносить користь м’язам і здатне запобігти остеопорозу. У другій групі, де брали участь 14 жінок у віковій категорії 50 років, добровольцям довелося стрибати з висоти ящика або від землі і вгору. На думку вчених, такий вид стрибків здатний забезпечити м’язам ніг необхідне навантаження, щоб кістки з віком не стоншувалися. Більш ефективними виявилися стрибки, де задіяні руки, а також «приземлення» на носочки.

В рамках дослідження щільність кістки вчені не вимірювали, однак вони впевнені, що навантаження на м’язи жінки при стрибку на підлогу є достатнім. Такі висновки зроблені на підставі електродів, які вимірювали рівень навантаження під час приземлення. Регулярність цієї вправи здатна забезпечити приріст мінеральної щільності кістки до 2% в рік. Така тенденція є відмінною профілактикою остеопорозу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button